Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Melyiknek jobb lenni? A...

Melyiknek jobb lenni? A városi vagy a mezei?

Figyelt kérdés

A városi és a mezei patkány


Palotában a patkány szép kövér

bezzeg a társa a mezőn ösztövér.

Megszánja a kövér a soványat,

"holnap-mondja-ebédre elvárlak"


Szőnyegen volt terítve az ebéd

falatozzák vígan a pecsenyét

De hirtelen megzörren valami

a szomszédból lépteket hallani.


Fut a gazda, a vendég utána

menekülnek a terem zugába

ott lapulnak a lyukban. Kérdezi

a városi patkányt a mezei:


"Mi ez pajtás? Bújócska?"-"tán kocsi

ment azt utcán-hebeg a városi

pironkodva.-megesik gyakorta

Folytathatjuk Most jön majd a torta"


Ki se mondta: valaki megint lép

a két patkány a lyukban ül ismét

a mezei azt mondja: "Köszönöm,

jó ebéd volt, de nekem nem öröm.


Holnap inkább gyere majd te hozzám

Nekem ugyan nincs ilyen dús portám,

nem tálalok pecsenyét szőnyegen

de amim van nyugodtan ehetem.


Melyik lennél a kettő közül? vállalnád a jómódot de mindig rettegned kéne, sosem éreznéd magad biztonságban, vagy élnél szegénységben és nem tudva lesz-e a jövőben valamid de a nyugalmad és a lelked biztonságban lenne..melyiket választanád?


2009. máj. 5. 17:32
 1/5 anonim ***** válasza:
mezei :)
2009. máj. 5. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én városi vagyok, mindig itt éltem. Falun tisztább a levegő, meg nagyobb a csend. De én már hozzászoktam a kis zajokhoz, morajlásokhoz. Az itteni nyüzsgés nekem bejön, pedig ez egy kis vidék pesthez képest.

Itt az a jó, hogy mniden közel van, buszmegálló, vasútállomás, bevásárlóközpontok (pláza, hiper-szuper marketek) otp, melóhely. Nem kell utazgatni, csak elég a helyijárat, de mniden olyan közel van, hogy elsétálgatok, még benzinre se kell költeni. Nem kell ahoz másik városva utaznom, hogy be tudjak vásárolni, meg egyedül mamám lakik vidéken, a többi hozzátartozóm itt van. A városokban több a lehetőség. És az internetet is jobban tudom fogni, meg a mobil térerő is jobb, mint maminál :) és ha be akarok érni valahová, akkor elég az időpont előtt fél órával egy órával felkelnem, nem kell menetrendhez igazodnom, ami nagy előny. Kicsit ciki lenne, ha csak a járatok miatt kéne korán kelnem, és utána még órákig várnom amig kinyit egy üzlet, vagy egy hivatal.

2009. máj. 5. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Amúgy a jómód az jó ha van, ilyenek a sztárok is, de fontosabb nekem a nyugalom, gyomorgörccsel nem lehet élni. Ezértm ondtam le a zenélésről is :) a család és a béke az első, a pénz és karrier vesszen, tehát mezei :)

amúgy lehet valaki így is jólétű.

2009. máj. 5. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

mint mindenben itt is megvan a tökéletes egyensúly.

Szerintem az az, amikor még nem élsz fényűzően, nincs 3 ferrari-d meg 5 porsche-d 8 villa stb... hanem pont annyi mindenből amire szükséged van, de azok legalább minőségi cuccok

2009. máj. 6. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az attól függ mi vagy ember vagy nyúl.
2009. máj. 13. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!