Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha valamire (még) nincs...

Ha valamire (még) nincs tudományos magyarázat, akkor abból miért következik az, hogy létezik Isten?

Figyelt kérdés

Rengetegszer hallottam vallásosoktól ezt az érvet, hogy XY dologra nem tudnak mit mondani a tudósok, és ezt azért van mert nem is érthetik meg, és Isten akarta így, és ebből nyilvánvalóan következik, hogy Isten létezik.


A rosszabb eset pedig az, amikor ugyanezt a már létező tudományos magyarázat figyelmen kívül hagyásával állítják.


2011. máj. 9. 22:10
1 2 3
 1/29 Vadmeggy ***** válasza:
95%
Mert egy bizonyítatlan fogalomra könnyebb egy spirituális, mindenféle objektív tudományt nélkülöző magyarázatot adni, mint kísérletekkel, bonyolult matematikai levezetésekkel hosszú évek munkájával bebizonyítani és megmagyarázni azt.
2011. máj. 9. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
42%
Megfordítva: Abból, hogy valamire van tudományos magyarázat, miért következik az, hogy nem létezik Isten?
2011. máj. 9. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
Ez annyira meddő kérdés, hiszen aki a tudományban bízik, az az Isten nélküli világot képzeli el, aki a Bibliát, vagy bármilyen más szent könyvet vesz alapul pedig a világ minden részében és a csodájában az Istent látja. Egyiknek, másiknak is lehet igaza.
2011. máj. 9. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
49%

"Rengetegszer hallottam vallásosoktól ezt az érvet"


Én még soha. Nem is igazán érdekel ez a valláskritika ami itt megy( szerintem szánalmas, hogy vannak akik "szentül" csatáznak a hívőkkal és így fordítva, ez az óvoda).

Amúgy meg azt érdemes lenne megtanulnod mi a tudomány maga, mert bírom hogy sok ostoba jön ezzel a "tudományos tény" szöveggel és ezáltal kizárnak bármiféle más elméleteket. Azt hiszik valami okos dolgot mondtak, pedig akik ténylegesen sejtik miről szól egy-egy tudomány, az soha nem kérkedik azzal, amivel te kérdező.

2011. máj. 9. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:

"Én még soha."

Elég ha beleolvasol pár kérdésbe.


"Nem is igazán érdekel ez a valláskritika ami itt megy( szerintem szánalmas, hogy vannak akik "szentül" csatáznak a hívőkkal és így fordítva, ez az óvoda)."

Ha meg nem érdekel, akkor miért olvasol bele ilyen témájú kérdésekbe, és miért erőlteted meg magad azzal, hogy válaszolsz?


"Amúgy meg azt érdemes lenne megtanulnod mi a tudomány maga, mert bírom hogy sok ostoba jön ezzel a "tudományos tény" szöveggel és ezáltal kizárnak bármiféle más elméleteket."

Te miről beszélsz? Először, hol említettem én bármiféle tudományos tényt? Hol zártam ki bármit? Még Isten létezését se zártam ki, nemhogy más magyarázatokat.


"Azt hiszik valami okos dolgot mondtak, pedig akik ténylegesen sejtik miről szól egy-egy tudomány, az soha nem kérkedik azzal, amivel te kérdező."

Megint csak nem tudom miről beszélsz, én nem kérkedtem semmivel, csak föltettem egy istenverte kérdést.

2011. máj. 9. 22:44
 6/29 Vadmeggy ***** válasza:
86%
Nem alapvetően a hittel van a baj, de amikor megkérdőjelezik az evoluciót, amire számtalan bizonyíték van, az már elvakultság.
2011. máj. 9. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

Áruld már el, hány diplomád van és miből, ha már ilyen szintű arroganciával osztod itt az észt.


Apró észrevétel: Elég régóta vagyok az oldalon, és feltűnt, hogy értelmes embereket nem sűrűn szoktak 47%ra lepontozni.

2011. máj. 9. 22:51
 8/29 anonim ***** válasza:
45%
Fizika szakra járok, jövőre végzek.
2011. máj. 9. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:

ma 22:22


Figyelj, ezzel a kijelentéseddel csak az a baj, hogy én hívő keresztény vagyok, és mindemellett szeretem a tudományt és az azzal kapcsolatod dolgokat. Ha végignéznéd a polcomat sorakoznak rajta az antropológiai és természettudományos könyvek.


Na most erre mit mondanál? Mert én inkább azt kérdezném, nem ti látjátok inkább egy kicsit sarkosan a világot? Mert én nem látom azt, hogy a természettudományok és az Isten létezésébe vetett hit miért ütné egymást?

(Ebből a szempontból annyiban igazad van, hogy egyik sem tudja sem bizonyítani, sem cáfolni a másikat...de miért kéne szembeállítani a kettőt?)


Én inkább abban látom a problémát, hogy a két dolog jól megférne egymás mellett, ha időről időre nem lenne néhány paprikajancsi, aki totalitásra akarná juttatni egyiket a másik fölött.


Jó, eddig volt a vallás inkvizíciója a tudomány ellen. Ezután akkor most jön a tudomány inkvizíciója a vallás ellen? Ugyanazt a bigottságot képviselitek nagyon sokan, csak épp kifordítva, a másik oldalról. Ezt jó lenne észrevenni néhányaknak.

2011. máj. 9. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 Ozmium42 ***** válasza:
50%

A mai tudomány alapját keresztények, szerzetesek rakták le nagy részben, és még ma is sok orvos, fizikus keresztény. Vajon ők nem érzik az ellentmondást, amire itt sokan utalgatnak?


Jó ha az ember mindkét irányba tájékozódik, és tanul, ha összeveti a tudományos ismereteit a vallási dogmákkal. És mindig csak azt mondja ki, vagy írja le, amiben biztos.

2011. máj. 9. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!