Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Jobb kezes vagyok, hogy...

Jobb kezes vagyok, hogy szokhatnék át bal kézre és ez mennyi időt venne igénybe?

Figyelt kérdés
Részben azért, mert ha történne valami a jobb kezemmel, legyen egy tartalék kezem. Részben pedig azért, hogy szebben tudjak szabadkézzel rajzolni.
2011. nov. 3. 00:45
1 2
 1/15 anonim válasza:
100%

Régebben az eredetileg balkezes gyerekeket rendszerint átszoktatták jobb kezesnek. Állítólag komoly pszihés bajokat okozva. Ez a dolog, ahogy én tudom, nem egészséges. Inkább vigyázz mindkét kezedre.


Amúgy mért akarsz te mindenáron bal kézzel rajzolni? :)

2011. nov. 3. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Próbáld ki, jelöld meg valamivel a jobb kezed és mindent próbálj a ballal csinálni. Ennél nincs jobb módszer, de teljesen átszokni nem nagyon érdemes.
2011. nov. 3. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Nem tudsz átszokni. Balkezeseknek megy egy idő után, de a jobb kezeseknek nem. Egyébként ez nem így megy, hogy lesz tartalék. Két kezes tuti nem leszel.
2011. nov. 3. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
41%
Mindent csinálj ball kézzel , ha ügyes vagy sikerül :) De nem rajzolnak feltétlenül szebben a ballkezesek ... És a ballkezesek sajnos sok balesetet okoznak :(
2011. nov. 3. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom... Nekem a testvérem balkezes és az ismerőseim között is valahogy elég sok balkezes van. De azt nem mondanám el róluk, hogy olyan gyönyörűen rajzolnának. Sőt, jellemzően az írásuk is elég csúnya szerintem.
2011. nov. 3. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha az a cél, hogy szebben rajzolj, akkor ne a kezedet szoktasd át, hanem a szemedet másik látásmódra. Menj el egy jobbagyféltekés rajztanfolyamra, és ott megtanulod 4 nap alatt.

A rajzhoz nem kell több finommozgás, mint az íráshoz, tehát bárki rajzolhat szépen, aki tud írni, és tud úgy látni, ahogy a dolgok valójában vannak. Semmi köze hozzá, hogy jobb vagy bal kezes az illető.

A kezed meg majd akkor szoktassad, ha tényleg történik valami a jobb kezeddel. Hidd el, akkor baromi gyorsan fog menni, addig nem.

2011. nov. 3. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Okés, köszönöm a válaszokat... Azért szeretnék bal kézzel rajzolni, mert a testünk bal oldalán lévő végtagokért az agyunk jobb oldala felelős, ugyan az, ami a kreativitásé (A bal agyfélteke pedig a jobb oldali végtagoké, a gondolkodás és számolásért felelős.) Ha valaki nem tud rajzolni bal kézzel, az gondolom azért van, mert tényleg nem tud olyan jól (Testvérem jobb kezes, de neki semmi rajzérzéke sincs.) rajzolni. Rajztanfolyamon voltam már.
2011. nov. 3. 11:48
 8/15 Anetalia ***** válasza:
Sokan, akik eltörték a karjukat, és hónapokig gipszben volt, kényszerűségből mindent bal kézzel csinálnak, és mire meggyógyult a karjuk, addigra már át is szoktak, rejtett jobbkezesek lettek.
2011. nov. 3. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Anetalia ***** válasza:
Jah és elfelejtettem azt hogy Vanessza a bal kezeseknek nincs is sok balesetünk.A 11éves tesvéremnek még nem is volt balesete.
2011. nov. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

nálunk a családban mindenki jobb kezes, senkinek sem volt balesete. nem kézfüggő.


és megint leírom, hogy a rajz nem kézügyesség, hanem látásmód függő.

2011. nov. 3. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!