Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit ültessek, vessek a földembe?

Mit ültessek, vessek a földembe?

Figyelt kérdés

Mivel nincs mezőgazdasági témakör ezért itt teszem fel a kérdésem!

van egy 1200 nm-es földem ami üresen áll!El akartam adni de nincs rá vevő így kezdenék vele valamit!

Mit lehet bele ültetni,vagy vetni ilyenkor ősszel ami nem kerül túl sok pénzbe,nincs túl sok költség,munka vele de minél hamarabb megtérül!Tehát pl nem ilyenre gondolok,hogy diófa ültetés mert az jobbik esetben is 20-30 év múlva térül meg!

Akik értenek ezekhez a dolgokhoz légyszi írjanak!

Köszönöm!


2011. nov. 6. 13:49
 1/6 anonim ***** válasza:
Energianövények, csemegeszőlő.
2011. nov. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hát csak tipp, a tök az jól fizet és nem kell kezelni vagy is nyakig érhet a dudva de akkor is haszon van benne és ezt a magjáért termelik.

Lehet pl tengerit is ültetni igaz azzal van kisebb munka de haszon is azért.

Szoktak hagymát igaz az kezdetben sokban van de ha jól el tudja adni az sok pénzt tud hozni.

Nem foglalkozom mezőgazdasággal épp ezért csak ennyit tudtam mondani.

Vagy lehet meleg ágyat csinálni pl. mindenszentekre nagyfejü krizantint termelni (egész nyáron munka van vele), de jó áron el lehet passzolni :)

2011. nov. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!

1 válaszoló:Kicsit utánna kellene olvasnom ennek az energianövényeknek met ezekhez nem nagyon értek!Azt sem tudom mi merre??Te erről tudsz valami bővebbet!

Csemegeszölö????Azt el bírom adni???



2.válaszoló!

Takarmány vagy sütőtökre gondolsz???Vagy a főzeléknek való tökre???Meg ezeket ilyenkor még lehet vetni???És hova bírom eladni a magját???Bocs a sok hülye kérdésért de tényleg nagyon analfabéta vagyok ebben a témában!


Igen fokhagymára is gondoltam!Ismerős múlt hétvégén vetett el 500 kg-ot!1 gerezd fokhagymából lesz 1 fel!Ahonnan vette,oda vissza el is tudja adni!tehát nincs benne neki úgymond rizikó mert már meg van rá a vevője!



Krumpli???

Hát nem is tudom...Itt nállunk a helyi piacon minden 3.árus krumplit árul fillérekért és mondják,hogy nyakukon van még sok!Szal lehet nem is akkora biznisz!Jó nem ebből akarok én meggazdagodni de azt azért nem akarom,hogy dolgozok vele és nulla haszon!

Melegágy..krizantém...annak csinálni kell fóliasátrat...az nem kerül nagyon sokba???



Igazából a tökön gondolkoztam el!


Köszönöm a válaszaitokat!

2011. nov. 6. 20:23
 4/6 anonim ***** válasza:

Én is annyit értek hozzá mint te :D a töknek a magját kell eladni a többi nem kell.

Fokhagyma! hát sztem érdemes lenne megbeszélned azzal az illetővel nem?

Krizantin hát igen kell sátor de eleinte úgy is csak kicsibe csinálnád pl. 1-2 fóliasátorral, a tartóvázat meg lehet erdőből kivágott ágakból botokból csinálni igaz sok kellene hozzá vagy megvenni azt a hozzávaló csövet, főleg akkor érné meg ha felétek ezzel nem foglalkozik senki.

Nagymamám foglakozott vele egy kicsi sátra volt a kiskertjébe de 10000 ft felett jött neki haszon, szép kövér nagyfejű krizantinjai voltak.

Olyat kérdezz aki mezőgazdasággal foglakozik, itt falun nálunk sokan vannak sztem nálad is akadna.

2011. nov. 7. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Az energia növényt igazából min. több hektáron lenne érdemes termelni, így azt elfelejtheted igazából.

A csemege szőlőt pedig eltudod adni, ha meg nem akkor jó lesz bornak. Azt meg már biztos eladod. :)


De őszintén szólva a mezőgazdaságot egyáltalán nem becsüli meg senki, szóval nem is lehet vele nagy haszonra szert tenni, épp csak annyit, hogy ne haljunk éhen.


Persze amint elfogy az olcsó olaj, és nem tudják Almeríából ellátni fél Európát az üvegházas zöldségekkel, rögtön megfogja nekünk magyar gazdálkodóknak is érni.

2011. nov. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Érdekelne végül mi lett a megoldás!!!
2017. máj. 29. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!