Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A magukat tűvel szurkáló...

A magukat tűvel szurkáló drogosok hogy képesek elviselni a tű okozta kellemetlen érzéseket?

Figyelt kérdés
Eszem ágában sincs belekezdeni, csak eszembe jutott, én az utóbbi 1 héten belül kórházba kerültem kiszáradás veszélyével, a fenekembe is kaptam egy injekciót, és infúziót is a karomon keresztül (2 helyre, mert ahova először szúrták, az első lecsöpögése után picit feldagadt), és a fenekembe szombat éjjel kaptam a szurit, az infúziós tűktől meg vasárnap illetve hétfőn szabadultam, de még mindig érzek egy nyomást, sose szurkálnék magamba semmit, ha nem muszáj (inzulinosoknak muszáj, de nekik se lehet kellemes), szóval el nem tudom képzelni, hogy képes ezeket valaki önszántából csinálni.
2009. máj. 7. 23:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el, ha drogoznál akkor ez érdekelne a legkevésbé..
2009. máj. 8. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nagyobb a "repülés" utáni vágy, így nem foglalkozik a fájdalommal.
2009. máj. 8. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
a drogosoknk mindenük fáj drog nélkül,a tűszúrást szerintem már semmi ahhoz képest. egy idő után már nem is a repülés utáni vágy hajtja őket,csak az,hogy legalább ne fájjon minden,hogy fel tudjon kelni. emiatt is vannak a túladagolások. egy idő után a megszokott mennyiség már nem elég "semmire",így egyre nagyobb adagokat lődöznek.
2009. máj. 8. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom (még sose próbáltam, ezért csak arra tudok hagyatkozni, amit nekem mondtak, mikor ugyanezt a kérdést föltettem), hogy akkor nem is érzik a tűt, nem foglalkoznak vele, annyira erős bennük az akarás, hogy "akarom a szert". Meg azért szorítják meg a karukat pl övvel.
2009. máj. 8. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Hát, érdekes. Amúgy arra emlékszem, hogy amikor anyukámnak kiderült, hogy 20-as cukra volt, és egyből inzulint kapott, nagyon utálta, és egy idő után már sírt, és folyton azon volt, hogy áttérni gyógyszerre a szurkálásról, de mivel nála nem lehetett csakúgy váltani (sok gyógyszerre érzékeny), azért is nagyon hajtott, hogy lefogyjon, sikerült neki, 1 év.

A függőség ennyire felülírhatja a fájdalmakat? Nem csak amikor beleszúrja a tűt, hanem utána a tű helyének a nyomó kellemetlen érzését.

2009. máj. 8. 09:34
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
ismerősöm eléggé tapasztalt a témában, 10 évig aktívan drogozott. általában nem az intravénás drogokkal kezdik, hanem olyannka, amit fel lehet szívni, vagy sokan a könnyebben elérhető gyógyszerekre, nyugtatókra szoknak rá. mikor ez megvolt, akkor az elvonási tünetek fölülírnak mindent. elmesélte, hogy mikor leállt a szerrel, akkor fájdalomcsillapító nélkül csinálta végig a leszokást. azt mondta, hogy olyan szinten fáj mindene az embernek, hogy sokszor ököllel a falba csapnak, hogy legalább arra a 10másodpercre csak a keze fájjon. úgyhogy kicsit se élik meg fájdalomként a tűszúrást. persze ez is változó, mert idővel elszúrkálják minden vénájukat, akkor már kínszenvedés. de az elvonás akkoris erősebb.
2009. máj. 8. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!