Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 6 hetes leszek jövő héten,...

6 hetes leszek jövő héten, akkor lesz az első orvosi vizsgálatom. Miből áll egy ilyen vizsgálat (pl. hasi vagy hüvelyi ultrahangból? )

Figyelt kérdés
Milyen további vizsgálatokra küld el az orvos? Mikor kell mennem védőnőhöz? A 12. hétig lesz majd ezt követően valami vizsgálat?
2009. márc. 12. 09:24
 1/4 anonim ***** válasza:

Hüvelyi uh mindenképpen a 12 hetesen már lehet hasi uh lesz.

Beutalót kaphatsz vérvételre , de én azt csak a 12. héten kaptam. Visszarendel uh-ra a 12. hétre.

Ha a doki odaadja a papírt, amin a terhesség ténye szerepel, azzal mehetsz is a védőnőhöz.

Elvileg kell hogy csináljon egy cytológiát, mert a következő csak sokára lehet.

Ha rendben van minden, akkor csak a 12. héten lesz vizsgálat.

2009. márc. 12. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia,

Nálunk a menet:

hat hetesen hüvelyi uh, utána két hét után megerősítő hüvelyi uh, és ha ott élő fejlődő magzatot talál, akkor küldenek a terhes gondozásra, ott felveszik az adataid, a milyen színű a bugyidig mindent. Ott adják a beutalókat EKG házidoki, védőnő, fogászat, labor. A 12. hétig ezzel el is leszel, és addig nőgyógyásznak nem is kell "piszkálnia".

Hogy mikor mész védőnőhöz, az attól függ mikor tud fogadni, ha már van arról leleted, hogy terhes vagy, (nekem hiába volt szívhang 6hetesen, csak a 8hetes uhn adott olyan papírt a doki, hogy "terhesség, bizonyított" és küldött tovább)

2009. márc. 12. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem ekkor még csak sima uhang volt, hüvelyi csak a 12.héten! Cytológia, védőnőhöz papírt kapsz (nálunk legalább is ez a szokás, hogy majd ő küldözget tovább), vérvétel, belgyógyászat kardiológia! Aztán szépen sorba a többi...:)
2009. márc. 12. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi szépen!
2009. márc. 12. 12:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!