Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Csak én félek a légoltalmi...

Csak én félek a légoltalmi sziréna hangjától? :D

Figyelt kérdés

Rettegek tőle... :( egyedül leszek itthon... mennyire hangos, illetve Budán hol vannak elhelyezve ezek? Főleg 11-22. kerület érdekelne... Egy panel lakás 9.(legfelső) emeletén lakok. Elképzelhető(én úgy tudom), hogy "nekünk" is van egy ilyen szirénánk, közvetlen a fejem felett? :O

Mi az istent csináljak? Semmi mástól nem félek úgy, mint ettől a hangtól...pánikbetegvagyok :DDDD

Valakinek ötlete van? :O :\


2011. nov. 21. 15:44
 1/9 Stella90 ***** válasza:
100%
remélem olyan lesz, mint a silent hillben...én már nagyon várom...vagy 20 perccel előte már kint leszek az erkélyen egy jó cigivel, meg mindennel :) egyébként ne félj tőle...nem bánt...dugd be a füled, és zárkózz be a wcbe...:)
2011. nov. 21. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha akarod rakj be valami olyan zúzós metált vagy diszkót ami elnyomja addig bömböltesd:))

Én személy szerint megyek bringázni egyet aztán majd lent hallgatom a műsort.:))

2011. nov. 21. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
én már most remegek, kértem apumat is h jöjjön haza...de sajnos sokat kell melóznia, és nem hiszem, hogy hazaér... őt is ugy féltem, hogy vmi baleset lesz... taxisofőr, és mivan, ha baja lesz? :/ nem merek belegondolni :D :( lehet, nevetséges, de engem már ma a villamos hanga is a szirénára emlékeztetett...amúgy @Stella, igen, olyan a hangja, mint a Silent Hill-ben... :(
2011. nov. 21. 15:56
 4/9 dellfil ***** válasza:

Azt nem tudom mi okozhatja nálad ezt. Hiszen, ha jól gondolom nagyon fiatal lehetsz. Majd hetven éve nem szólt "élesben" nálunk légoltalmi sziréna. Most sem élesben fog.

Ami azt illeti én sem hallottam úgy, hogy félnem kellet volna a bombázóktól. Ez valami fóbia lehet nálad. Azt viszont nehéz legyőzni, hacsak nem enyhe fokú.

Tesztként hallgass bele ebbe a felvételbe. A 33-55 másodperc között szól benne a sziréna. (Egyébként egy jó Black Sabbath szám.) Ha nagyon utálod, hát gyorsan leállítod, és passz.

Amúgy meg lehet, segít. :)


http://www.youtube.com/watch?v=pZCyOWLrRTE


dellfil

2011. nov. 21. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

hehe nem merem meghallgatni, köszönöm, aranyos vagy. hát ez valóban fóbia szerű, a silent hill cimü filmben van a sziréna amúgy :DD amikor a "mumus" jön, de akkor előtte is féltem tőle...összvissz 18 éves vagyok :) és, mint emlitettem pánikbeteg, szóval a fóbia erősen lehetséges :D

most santana-t hallgatok, de majd fél6-6 körül átváltok vmi erősebbre :DDDD :)

2011. nov. 21. 16:33
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem csak olyan fura érzés mint amikor pl mentő megy el szirénázva.
2011. nov. 22. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Képzelhetsz engem!Én nekem nem volt bekapcsolva a tv híreket nem néztem és teljesen hirtelen megszólalt!Naon be fostam...
2011. nov. 22. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%

Szia!

Én pl. kifejezetten RAJONGOK a katasztrófavédelmi szirénákért, nem tom miért, de rajongok értük. :)

Könnyũ mondanom, hogy ne félj, elhiszem, hogy undorodol tõlük :)

Ha kíváncsi vagy, hogy miért búg ilyen hangosan, megmagyarázom.

A sziréna mũködési elve a következõ...

Az oszlopon egy kapcsolószekrény található, amin egy indítógomb és egy riasztási szabályozó kapcsoló van.

Az indítógombot megnyomva hozza mũködésbe a motort, ami egy rotort pörget, és a rotor egy bizonyos fordulatszámtól adja a jellegzetes búgó hangot.

Szal nem kell félni tõle, mert azért jó, ha figyelmeztet minket egy lehetséges vészhelyzet alkalmával. :)


Attila/27

2011. nov. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Nem néztél túl sok háborús filmet?
2013. szept. 17. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!