Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más babája is fél a botmixer...

Más babája is fél a botmixer hangjától és a porszívótól, s 1-2 dologtól?

Figyelt kérdés

5 hónapos múlt mikor kezdtük a hozzátáplálást, s már az első hetektől, mai napig fél a botmixer hangjától. Amint meghallja, lepittyeszti a száját, s elkezd ordítani, csak ha abba hagyom, akkor fejezi be. Így az amegoldás maradt, hogy bezárom a szoba ajtót, s úgy turmixolom az ételét.

Van valami megoldás, hogy ne féljen? Jobb lenne úgy készíteni az ételét, hogy ott legyen, mert mindig megvárom h jelezzen, hogy éhes, eddig nagyon ritka, hogy nem sikerül lekötnöm a figyelmét, míg kimegyek a konyhába s turmixolok.


Porszívó. 5,5- 6 hós volt, mikor először megijedt tőle, addig bírta a hangját. Orszívót kézit használok de mióta fél, az orszi-porszívóst elő se merem venni.

Takarítottam s akkor ijedt meg, de előtte meg nem volt gond takarítás közben.


Felnőttek társasága:

7,5 hónapos let, mikor elkezdett sírni, ha idegenek jöttek a babakocsihoz, persze nem mindenkinél. Pl. nagyszülőknél akiket ritkán látott, vagy ha egyszerre 15-en mentek a kocsihoz megnézni a párom rokonságából, aminek nem örültem, mivel aludt s felkeltették, s szegény, egyszerre 15 embert látott meg, akiket egyáltalán vagy legutóbb csak 4,5 hónaposan látott, holott anyukámékat gyakran látta s mégis fél óra kellett h megnyugodjon, kivéve a fiatalabb 10-25 év közöttiek társaságát kivéve, ők nálunk egyáltalán nem kezdett el sírni.

Amúgy mosolygós baba. Ha feloldódott ismét olyan volt mint régen, nevetett, gögicsélt.

Teljesen idegeneknél, ha sétálunk viszont nagyon mosolyog s néz. Sokat vagyunk úton. 2 hónaposan utazott először metrón, s 5 hónapos korától kezdett el félni a hangjától, most 8 hónapos, s ismét jól viseli.


2011. okt. 8. 22:56
1 2
 1/11 fotucsok ***** válasza:
szerintem ezek normális dolgok. Sok babánál előfordul. 7,5 hósan ott az ideje a szeparációs szorongásnak is... tehát az is normális, persze nem törvényszerű.... Nem látok semmi furát azokban amit írtál.
2011. okt. 8. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Különbözö mertekben toleraljuk a hangos zajokat, van aki jobban, van, aki kevesbe - mi felnöttek is. A leirasod alapjan, szerintem ö erzekenyebb a zajokra.

Ezenkivül a kisbaba azert is felhet a hangtol, mert meg nem ismeri, mi az, neki nem egy targy, hanem egy ismeretlen dolog. Pl. meg egy 2-3 ves (!) is normal modon megijed egy krokodilruhaba...stb öltözött, ahhoz hatalmas embertöl, mintha krokodil lenne.

2011. okt. 8. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Öcsémet 4 éves koráig el kellett vinnem sétálni amíg anyám porszívózott, mert úgy ordított tőle mintha nyúznák...
2011. okt. 8. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

azért kérdeztem, mert itt olvastam, hogy ha meghallja a gyereke, 8 hónapos szintén a botmixer hangját, örül, s az etetőszéket veri a kanállal, hogy enni fog.

S ezért tartottam furcsának, h más örül s nem fél, az enyém meg mindenre így reagál. Pl ha leejtünk egy kulcsot vagy hapcilunk, akkor is úgy sír mint akit ölnek, van h könnyen van h nehezebben tudom lecsítitani.

2011. okt. 8. 23:16
 5/11 anonim ***** válasza:

A mienk szereti a zajokat. Nekem meg pont az a furcsa, hogy nem sír, nem ijed meg sem a botmixer, sem a porszívó hangjától (pedig én azzal orrszívózom).

Szerintem is minden babánál más a zajszint-érzékenység.

Ami esetleg segíthet megbarátkoztatni a háztartási eszközökkel: engedd neki megfogni, majd csak pár másodpercre kapcsold be a porszívót, nyomhassa meg ő a gombot stb. Vagy ha bekapcsolod a botmixert, tartsd vele a szemkontaktust, mosolyogj rá. De ha ő alapból érzékenyebb vagy valami rossz emlék, nagy ijedtség kötődik ezekhez, sajnos nem segít ez sem.

Szerintem is teljesen normális, ahogy az emberekre reagál! Néha úgy érzem, ha benyomulnak a személyes terembe, legszívesebben én is sírva fakadnék, jó a babáknak, hogy ők kifejezhetik még, ha valami/valaki túl sok nekik.

2011. okt. 8. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Fiam 7 hónapos. Ha hallja a botmixer hangját már nevet, sikítozik (szerintem tudja, hogy a kajáját csinálom). Porszívó hangjára elalszik. Ő a takarítógéptől lesz ingerültebb, de akkor sem sír.
2011. okt. 8. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Érzékenyebb típus lehet a babád valószínűleg... Az enyém meg pont a másik véglet, lehetetlen megijeszteni!! Ez sem a legjobb szerintem. A porszívóért rajong, ha takarítunk, követi és ráül, a botmixernél már a száját nyalogatja. De a legdurvább a zombijelmezes alak volt a vidámparkban, aki tényleg nagyon ijesztő volt, ő meg nekiállt mosolyogni rá. Most ez lehet, hogy röhejesen hangzik, de nekem ettől borsózott a hátam. Néha nem bánnám, ha egy picit félénkebb lenne. Az emberekkel is túl barátságos, és nem érti, hogy néhány savanyú uborka miért áll tovább fapofával. Bocs, ha kicsit eltértem az eredeti kérdéstől...
2011. okt. 8. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Régen nekünk se sírt a babánk. Anyukám szokta ijesztgetni, amin jókat nevetett s nevet a mai napig, de már rászóltam, mert amikor elkezdte ijesztgetni, hiába jót nevetett, de éjjelente mindig felríadt. Egyszer a párom leejtett egy nem tudom hány Ft-ost, a zsepében volt, s akkor nagyon felriadt, s azelőtt bírta a hangokat, meg ha hapciltam, akkor. Azelőtt a porszívó hangjától nem volt baja, most meg üt ki rajta ha a hangját meghallja, pedig ritkán használtuk orszívásra. takarításra inkább.

Ez így nála hirtelen jött.

S van itt olyan is, akinek ilyen vagy ilyen volt a babája? Elmúlik egyszer?

2011. okt. 9. 01:33
 9/11 anonim ***** válasza:
én 7 éves koromig sírva rohantam be a házba ha nagypapám bekapcsolt vmi daráló szörnyeteget. szóval nincs semmi gond, belőlem is ember lett:)
2011. okt. 9. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nálunk a porszívó okoz gondot, nagyon fél tőle.Pedig már 1 éves.Az érdekes az hogy van egy másik porszívónk is és attól nem fél.Ez valamiért nem szimpi neki.
2011. okt. 9. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!