Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért fél a 7 hónapos kutyám...

Miért fél a 7 hónapos kutyám minden autó/gép hangjától?

Figyelt kérdés

Ha egy teherautó elmegy a ház előtt fülét farkát behúzva bújik be a lépcső alá, a láncfűrész hangjától is fél, és minden gép hangjától, ha egy pohár le esik a földre akkor is csak 15 perc után mer előbújni mert úgy megijed a hangjától.


2 hónapos kora óta van nálunk, rokonoktól hoztuk, jó helye volt egy dolgot leszámítva.Volt egy kisgyerek aki mindig bántotta, 2 éves gyerek és ők nem ott laktak csak 2 naponta látogatták a rokonokat és arra gondoltam,hogy mikor jöttek kocsival a kutyám hallotta a kocsi hangját és ezt a bántalmazást a kocsi hangjával kötötte össze.


2011. aug. 5. 11:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Jól gondoltad. Szerintem üljetek be az autóba és indítsd be a motort miközben a kutyus az öledbe ül. Így érezni fogja hogy mindig mellette vagy és nem történik semmi rossz. Biztos hogy utánna is egy kicsit félni fog ugy hogy barátkoztasd meg a hanggal. PL: tegyél a kocsi ülésére valami jutalomfalatot és miközben be van índítva hogy ott őket. És lehet hogy a kutys be fog érte menni.
2011. aug. 5. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Bátorítsd, a miénk az egyik kocsitól fél, mert azzal vittük állatorvoshoz.
2011. aug. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Arra mindenképp figyelj, hogy mikor megijed, ne kezd el nyugtatgatni, meg simogatni, mert azzal csak erősíted benne a félelmet. Próbáld szembesíteni a félelmével, bátorítsd.
2011. aug. 5. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Dottorre ***** válasza:
Sürgősen vidd kocsik közé sétálni, de végig menjen melletted szorosan, és símogasd ha megijed. Le kell kűzdenie a félelmét, mert amit a kutya 5-6 hónapos koráig nem szok meg (zaj szinten), azt később már sokkal nehezebben, vagy egyatalán nem fog megszokni. Én vidékről hoztam a kutyámat anno, és sose látott még kocsit, eleinte nagyon félt tőle, de kb 10-15 séta után már csak a busztól félt, most meg már attól sem, sőt, úgy kell elkapni, hogy ne szálljon rá fel. De az fontos azért, hogy amikor kocsik közé viszed, akkor ne csak ott legyetek, hanem előtte-utána nyugis helyen legyen, és ne minden sétánál menjetek arrafelé, és főként ne mindig ugyanoda vidd kocsik közé, mert akkor meg attól a helytől fog félni.
2011. aug. 5. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kifogtál egy ideggyengének született kutyát.Vagy az alomban érte olyan hatás, amitől ilyen lett. Nagy türelemmel javítani tudsz talán rajta, de teljesen megváltoztatni nem tudod.
2011. aug. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!