Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit tanul 9. -es diák aki egy...

Mit tanul 9. -es diák aki egy gépész szakot választott?

Figyelt kérdés
2011. nov. 24. 14:50
 1/6 anonim ***** válasza:
attól függ hogy szakközép vagy szakmunkás.. ha leirod hogy melyik akkor tudok válaszolni
2011. nov. 26. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szakközép iskolát választanék.
2011. nov. 28. 20:30
 3/6 anonim ***** válasza:

akkor elmondom mert én is szakkötépbe járok és gépész szakon..tehát: ugyanúgy tanulod a tantárgyakat mint általánosbe csak kiegészűlve 1 mg ismeretekkel labor gyakorlat ami abból áll hogy irni kell 1 csomót hogy melyik üvegnek mi a neve milyen fajta üvegek vannak laboratóiumi szabályzatok meg ilyesmi és van 1 műszaki ismeretek óra am arról szól hogy melyik anyagnak mennyi az olvadáspontja anyagösszetétele a fémeknek elektron neutron stb. és ez megy 4 évig ezek a tantárgyak amit leirtam ez a három meg mint már említettem az általános iskolai tantárgyak folytatása..namost mivel szakközép ezért a 4 év mulva meg lesz az éretségi és utánna jön a lényeg..a technikus itt már van szó traktorokról,gépekről,földművelésről és ha már van jogsid akkor(ami kötelező lesz majd megszerezni)lehet szántani és dolgozni is a gépekkel..és az a technikum 2 éves tehát:4év éretségi 2 év technikum így jön össze a 4+2 év...


EZ MIND TAPASZTALAT


ha valami kérdésed van tényleg ezzel kapcsolatos bármi akkor csak irj nyugottan és amint észreveszem hogy irtál irok vissza

Üdv:..

2011. nov. 29. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
És gázturbinákat, szivattyúkat, kompresszorokat, esztergálást, heggesztést esetleg nem tanultok?
2011. nov. 30. 19:54
 5/6 anonim ***** válasza:

még nem majd ha meglesz az éretségi 4 év alatt és utánna a +2 évbe a technikumba..szóval ha megcsináltad az éretségit utánna donthetsz hogy szeretnél e menni technikumra ahol csinálunk majd olyanokat amit leirtál..


Bármi kérdés van még irhatos folyamatosan ha meglátom válaszolok..

2011. dec. 1. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Szakközép iskolában én is gépész szakra jártam.Elsőben még kevés szakmai tantárgy volt(műszaki ábrázolás gyakorlat és elmélet és anyagismeret.)Másodikban már volt kézi forgácsolás és gépészeti mérés is .Harmadikban pedig már volt mechanika de csak fél évig majd ezt felváltotta az anyagismeret ahol inkább a fémek szöveteiről és a hőkezelésekről tanultunk,gépi forgácsolás és alkalmazott számítás technika ahol a számítógépes tervezést tanultuk,és volt még géprajz is ami nem egészen könnyű tantárgy.Negyedikben ezek mellé bejött még a minőségbiztosítás,az elektrotechnika és az irányítástechnika is.

Most a technikusit végzem.Itt már csak szakmai tantárgyak vannak.Itt már megtanulunk hegeszteni,CNC gépet programozni,tanulunk még gyártástervezést ami az egész szakma legfontosabb része,az írásbeli vizsga nagy része a gyártástervezésről szól,és vannak még pl.munkavédelem,karbantartás gyakorlat és elmélet is.

Remélem kielégítő volt a válasz.

Üdv,

2011. dec. 1. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!