Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi ez a telefonszám? Külföldi?

Mi ez a telefonszám? Külföldi?

Figyelt kérdés

Néhány hete a vezetékes telefonunkon vki szórakozik velünk, hívogat, és nem szól bele. Eleinte felvettük, és egy kislány keresett vkit (magyarul beszélt), mondtuk, hogy téves, de azóta is hívogat. Nem szól bele, egyszer talán nevetgélt, vagy ilyesmi, aztán volt, hogy csak vmi zörejt lehetett hallani.

A számot kijelzi a telefonunk: 022244104461. Ez nem is magyar szám, ugye? Mauritániának kezdődik 222-vel a hívószáma, utánanéztem. 12 számjegyet ír ki, mi lehet ez a szám?

Most már fel sem vesszük, ha erről a számról hívnak, nehogy vmi baj legyen, hogy nekünk kell fizetni a hívásért.


2011. dec. 10. 16:55
 1/10 A kérdező kommentje:
Néhány napig nem jelentkezett, de ma délelőtt egy másik száról hívott vki, a szám ugyanúgy kezdődik, a vége más: 022246577777. Nem vettük fel a telefont.
2011. dec. 11. 13:58
 2/10 anonim ***** válasza:

hát ez érdekes,az 1 dolog,h valaki telefonybetyárkodik és fel hív egy csak úgy betárcsázott számot 1x-2x egy nap,de,h hívogatja hetekig több számról is...hát biztos nagyon unatkozhat,majd ne félj befejezi ha meglátja a számlát :))

de nem tudom,h milyen lehet ha után néztél biztos az

2011. dec. 14. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
mármint a szám,h külföldi,mauritániai
2011. dec. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
És tegnap egy harmadik számról hívott (ha ugyanaz az illető), ez is 0222-vel kezdődik... Egyébként a számunk nincs benne a telefonkönyvben és a tudakozó sem adhatja ki, le van tiltva, úgyhogy nemtom honnan szedte.
2011. dec. 14. 21:44
 5/10 anonim ***** válasza:

Ne vedd fel, mert akkor a te kartyadrol is eleg sok penzt vesz le. Valoszinuleg interneten beregisztraltal valahova, ahol kertek szamot, rendeltel valamit, vagy pedig facebookon valami alkalmazas szerezte meg a szamod. Biztosan szerzodest akarnanak kotni, telefonszolgaltato vagy ilyesmi, neked mindenkepp fizetned kene. Es ha felvenned kedvesen azzal kezdene, hogy hogy vagy. Utana kedvesen es kozben hadarva tenne fel kerdeseket, nem ertened, erre vegig azt kerdezne, h yeah? amire a valaszod igen, es igy meg is lett kotve a dolog, amivel te vagy az aki nem jar jol.

Tudom mirol beszelek, tapasztalat. :D Mondjuk semmibe nem mentem meg bele, de en itt vagyok Angliaban es a regi telefonomon folyamatosan ilyenek hivogattak. Ha felvettem mindig ugyanugy ment, mindegy milyen szamrol vagy milyen cegtol hivtak. Ezert mar egy ideje csak egyszeruen kinyomtam a telefont ha furcsa volt a szam.

2011. dec. 14. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Elozo vagyok, valoszinuleg azert magyarul szolt bele, mert a cegnel dolgozik magyar bevandorlo vagy valaki nagyon megtanult, de a nevetgeles es zorej, furcsa hang altalanos ezeknel a penzhajhasz cegeknel.
2011. dec. 14. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Én ezt a számot soha senkinek sehol nem adtam meg, ilyet én soha nem csinálnék, és ha csinálnék is, akkor sem a vezetékes telefon számát adnám meg, hanem a mobilomét. Márpedig ez vezetékes telefon, amin hívogat. Mondom, a számunk titkos, telefonkönyvben nincs benne és a tudakozó sem adhatja meg senkinek, és én csak pár ismerősömnek adtam meg.

Nem próbált meg semmire sem rábeszélni, mondom az elején beleszólt egyszer vagy kétszer, vmi kis taknyos lánynak volt a hangja, utána a többi hívásnál nem szólt bele, csak hangokat lehetett hallani. Mostanában már nem vesszük fel, ha látjuk, hogy a szám 0222-vel kezdődik (kijelzi a telefon).És mondom, háromféle számról hívtak eddig, mindegyik 0222-vel kezdődött és 12 számjegyű.


Szerintetek olyat lehet, hogy megkérem a szolgáltatót (UPC), hogy tiltsa le a külföldről érkező hívásokat? Vagy ilyesmit nem lehet?

2011. dec. 15. 20:03
 8/10 anonim ***** válasza:
Hát én konkrétan bepisilnék szerintem... Bocsi az offért, de nekem egy horrorfilm fíling jut eszembe, elképzeltem, hogy egy rejtélyes MAURITÁNIAI számról egy KISLÁNY nevetgél a telefonba... Jézusom... Kicsit gyenge az idegzetem úgy érzem..:|
2011. dec. 17. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Egyébként de, biztos lehet letiltatni így számokat, menj be, vagy hívd fel őket, és kérdezd meg... Ha nagyon zavaró, akár zaklatásért is feljelenthetnéd..
2011. dec. 17. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Szerencsére januárban már nem hívogatott a kis k_csög, biztos jól megverték otthon, amikor megkapták a szülei a decemberi telefonszámlát!! Hehe... :P
2012. jan. 22. 17:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!