Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Közokirat hamisítás? Ebből...

Közokirat hamisítás? Ebből most mi lesz?

Figyelt kérdés
Röviden a sztori:Vettünk egy autót,és amikor a hívatalban beadtuk a papírt szóltak hogy nincs rajta második tanu.Mivel nem akartunk gyorsan hazaszaladni hogy anyum aláírja,elég messze volt,így felhívtuk anyumat aki a gyerkőcre vigyázott,hogy aláírhatjuk-e a papírt mint tanu.Ő persze mondta hogy igen,és aláírtam a nevét.Nos az autót eladtuk és az új vevőnek problémája volt vele,nem velünk hanem valami nem volt rendben.Ezért behívtak minket is hogy kitől vettük a kocsit meg ilyenek.Közben persze kiderült ez,hogy én írtam alá anyu helyett a papírt,de ő tudott róla mivel felhívtam.A nő aki kihalgatott azt mondta írjuk a jegyzőkönyvbe azt hogy anyu írta alá,mert nem kérnek majd írásszakértőt,erre ma kapom a levelet hogy be kell mennem közokirat hamisítása végett.Most mi lesz????Anyu tudta hogy aláírom ő hatalmazott fel telefonon,a nő meg azt mondta ezt írjuk a jegyzőkönyvbe!!Mit kaphatok vagy mi lesz most??
2011. dec. 19. 13:22
 1/3 bánomisén ***** válasza:

Jó lenne, ha megkérdeznél egy ügyvédet, mert én csak az emlékeimre támaszkodom most, és azok nem biztos, hogy pontosak.


Én úgy tudom, hogy ha anyukád a magáénak ismeri el azt az aláírást, akkor nem közokirat-hamisítás. Úgy is magáénak ismerheti el, hogy elmondja, tudott arról, hogy aláírod, sőt ő hatalmazott fel téged erre, mert nem tudott jelen lenni.

2011. dec. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Biztos hogy nem az aláírás miatt van a közokirathamisítás.

Amúgy ha jól emlékszem 2 évet is kiszabhatnak.

Itt szerintem a kocsi eredetvizsgálaton bukhatott meg vagy ilyesmi vagy akinek eladtad az hamísított szerződést.

Mindenesetre Te védve vagy azzal hogy szóbeli meghatalmásod volt arról hogy aláírd anyukád helyett.Én a helyedben ezt szóvá nem említettem volna mert ezek köcsögök és lehet hogy az nyomott fel akinek szóvátetted.

Nemtudom hogy ebből mi az ami kisülhet de úgysem visznek böribe hanem pénzbírságot szabhatnak ki ,de ne aggódj ha részedről minden rendben volt akkor az a vevőnél lesznek problémák.Szerintem az lehet hogy a vevő csinált egy üzemben tartói szerződést és tuti azzal ment lopni vagy akármi más és elkapták,és ezért vizsgálják a Te szerződésedet is.Ebben az esetben pech hogy te írtad alá az egyik tanú helyénél,de úgysem ez lessz a legnagyobb probléma szerintem.

Majd írd meg hogy mi volt!

Üdv!

2011. dec. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
oké,szólok.Én átirattam az autót a saját nevemre,de el is adtam és akinek eladtam az tovább adta egy másik személynek és annak van valami problémája.Csak így az is kiderült hogy én írtam alá a papírt,de anyut felhívtam és megkérdeztem.Telón keresztül adta meg az adtait is.
2011. dec. 19. 16:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!