Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy kéne lefordítani angolra...

Hogy kéne lefordítani angolra azt a mondatot, hogy: Ami késik, nem múlik?

Figyelt kérdés
2011. dec. 20. 11:14
 1/6 anonim ***** válasza:
75%

Talán így: [link]


355. pont

2011. dec. 20. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, ezzel még többet is segítettél, mert először ilyen közmondás gyűjteményt szerettem volna kérni, csak nem hittem, hogy valaki tudna ilyen oldalt mondani. Szóval nagyon hálás vagyok!
2011. dec. 20. 12:58
 3/6 anonim ***** válasza:
Nagyon szívesen, remélem hasznát tudod majd gyakran venni!:)
2011. dec. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Sztállón Szilveszter válasza:
100%

A helyes megoldás szerintem ez:


"All is not lost that is delayed".


A linkelt gyűjteménnyel az a nagy baj, hogy mindent szó szerint fordít, kvázi tükörfordításban. Erősen HUNGLISH megoldásokat láttam... Ezeket a fordításokat pedig nem fogják érteni sem az angolok, sem az angolul beszélők. Helyesebben: érteni fogják, de magát a szituációt nem fogják érteni: mit akarsz ezzel mondani???


Az okos fordítás azt mutatja meg, hogy mit mondanak az ilyen szituációkban az angolok. Javasolom a nagy Országh-Magay szótár használatát, ott ezerszer finomabb, találóbb és nem utolsó sorban valóban angol megoldások vannak - csak hát keresni kell:):):)


Sajnos a választ "haszontalannak" kell ítélnem. És igen: értek hozzá.

2014. máj. 16. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Micsoda pontos, részletes válasz! Bárcsak több ilyen ember lenne, akik ennyire segítőkészek! Ez most iszonyatosan jól esett nekem, boldog vagyok! Nagyon szépen köszönöm!!
2014. máj. 23. 21:50
 6/6 A kérdező kommentje:
Ajánlott szótárnak is mindenképp utánanézek! :)
2014. máj. 23. 21:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!