Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Van dj felszerelésem, el...

Van dj felszerelésem, el akarok menni bulikba zenélni, mikell hozzá?

Figyelt kérdés
Szóval van mindenem,ha beszélnék egy clubb tulajjal,vagy valakivel hogy zenélhessek,mi kell ahhoz? Kell hozzá engedély? Ha kell akkor mennyi hogyan stb részletes leírást légyszives :D
2011. dec. 27. 22:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Számlaképesnek kell lenned, tehát legyen egy céged, vagy legyél egyéni vállalkozó.
2011. dec. 27. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

És az egyéni vállalkozásba mennyi pénzt kell bele fektetni?

Egy kicsit részletesseben eltudnád magyarázni? :)

2011. dec. 28. 17:42
 3/6 anonim ***** válasza:

Jelenleg az adózás úgy tűnik, hogy egy egyszemélyes kft-nél jobb lenne, bár most a társaság alapításának szabályai is változnak. De az EVA nő...

A legjobban akkor járnál, ha egy ügyvéddel átbeszélnéd a konkrét esetet, mert úgy lehet tanácsot adni, ha minden részletet ismer az ember.

[link] Az egyéni vállalkozáshoz ezt olvasd el.

Céget meg úgyis csak ügyvéddel lehet alapítani, szóval akkor ő elmond mindent.

2011. dec. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ja, de most látom, hogy itt még a 2008-as árak vannak leírva, ezek azóta változhattak, úgyhogy ezt érdemes megkérdezni. Sajnos nem tudom, hogy most mennyi az illeték, meg a különböző díjak, mert egyéni vállalkozást nem alapítottam még...
2011. dec. 28. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Na erre lettem volna kiváncsi,ment a pipa :)
2011. dec. 29. 13:54
 6/6 anonim válasza:

Igazuk van az előttem szólóknak, számlaképesnek kell lenni hozzá. Mindemellett minden játszott zene után jogdíjat kell fizetni az Artisjus-nak, illetve a Mahasznak. Ez cédénként körülbelül 2500 forint. (12 track lehet a cd-n) Illetve lehet éves díjat is fizetni, így bármilyen zeneszámot lejátszhatsz, az pedig 118.000 Ft. Van még egy kirívó lehetőség is, ami pedig alkalmankénti jogdíjfizetésnek van elnevezve. Ez alkalmankénti körülbelül 12.000 Ft.

Bővebb információt a www.mahasz.hu -n találsz.

2012. szept. 23. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!