Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Oops. Mi lesz a halál után...

Oops. Mi lesz a halál után szerintetek? :$ Újjászületés, vagy Mennyország?

Figyelt kérdés

Félek a haláltól, mert tudom, hogy akkor már soha nem láthatom a családomat, szeretteimet...

Van itt sokféle megmagyarázás pl. az a reinkarizé(:S) amikor újjászületik a lélek egy másik testben...NA DE(!) akkor már ha másik testben leszek, nem fogom tudni, hogy volt-e előző életem (ahogy most se tudni), és ha volt is, nemtudom, hogy szerettek-e engem...bonyolult ez! Meg ott van a Mennyország és a Pokol.....vagy olyanról is hallottam már hogy van 8 szint, és minden halálunk után egy szintet feljebb lépünk, és addig születünk-hhalunk, amíg a legfelsőre nem érünk, ahol örök az élet...de akkor is honnan fogom tudni hogy melyik a családom?? Nem akarok újjászületni, én a mostani családomat szeretem, és mivan akkor, hogyha a köv. életemben a családom nem fog szeretni?? ....Ti melyikben hisznek?


2011. dec. 30. 10:36
1 2
 1/17 Advocatus Diaboli ***** válasza:
Honnan tudod, hogy nem láthatod őket sohase, ha egyszer foggalmad sincs, mi vár a halál után?:D
2011. dec. 30. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Advocatus Diaboli ***** válasza:
Én nem gondolok egy iylen hülyeségre se, hisz úgysem lehet bebizonyítani:P Akkor meg mit agyaljak rajta?:P
2011. dec. 30. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát... a Mennyország biztos szép hely, de a Pokolban több az ismerős :DD
2011. dec. 30. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Tudod az természetes hogy félsz a haláltól(megsúgom mindenki fél).A mai vallások majdnem mindegyike a túlvilági életen alapul.A vallások nagyja ezt a földi életet csak egy szintnek gondolják,és hisznek a halálon túli életbe.

Én szerintem lehet az is hogy nincs semmi túlvilág és csak megszűnünk létezni.De az is lehet hogy a lélek amivel megvagyunk áldva utazik az univerzumban vagy nem is tudom.Mindenki fél az ismeretlentől,ezért is találták ki a mennyországot,a 13 szüzet :) ,a következő életet,stb.

Szerintem az életed nem a haláltól való félelemmel kéne leélned mert ez egyszer így is úgyis utolér, ebben vagyunk közösek a föld összes lényével.Ezért kell az életet élni és élvezni és nem elpazarolni azzal hogy minden nap félsz hogy mikor ér utol a végzet.

2011. dec. 30. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
újászületés biztos nincs mert olyan szörnyű gonoszság nem létezhet hogy örökké itt kell szenvednünk a földön. szerintem isten sincs ha meg van akkor egy szadista majd kiosztok neki pár fülest ha meghaltam. szerintem a halál után végre nyugtunk lesz és nem létezünk többé.
2011. dec. 30. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Advocatus Diaboli

Ha a Wright fivérek is úgy gondolták volna hogy felesleges a repülés lehetőségével foglalkozni, hiszen úgysem bizonyítható/megoldható, most lehet hogy nem ülnénk itt a gép (milyen gép???) előtt és nem szörföznénk a világhálón, mert nem is létezne! (persze lehet hogy igen de biztos, hogy más lenne minden.)

És persze millió olyan példát lehetne felsorolni, hogy miért kell a bizonyíthatatlannak tűnő dolgokkal foglalkozni.


A halál az élet velejárója. Legalábbis ami a földi élethez tartozik.

Valóban nem tudhatjuk (egyelőre), hogy mi lesz a halál után. Több lehetőség is létezik.


Újjászületés és talán ennek van a legkevesebb értelme, hiszen nem tudjuk honnan jövünk, hová tartunk. Talán ha lenne rá lehetőség, hogy a sokadik reinkarnálódás után minden felelevenedik és emlékezni fogunk az összes előző életünkre, akkor volna benne poén, de így, hogy fogalmunk sincs róla...


Mennyország amihez azért hozzátartozik a pokol is!

Ennek több értelme van, hiszen ha minden igaz, akkor emlékezni fogok az egész életemre és annak fényében fogok büntetést vagy jutalmat kapni!

Viszont visszafordíthatatlan! Ha meghaltál akkor elbírálásra kerülsz és az életed fogja meghatározni, hogy milyen jövőd lesz az örök életben!


Halál! Írhattam volna elporladást is :)

Az életed kizárólag a születésed pillanatában kezdődik és amikor meghalsz, ezzel együtt a tudatod és a tested is megszűnik létezni.


Biztos vannak még ezenkívül is frankó halálmagyarázatok, de talán ez a három a "legelfogadottabb"!

2011. dec. 30. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Halál után valószínű, hogy nincs semmi.
2011. dec. 30. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
2011. dec. 30. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Kösszi a válaszokat:D:D és amúy jah, a második válaszolónak, a 10:49-esnek igaza van xDD
2011. dec. 30. 18:47
 10/17 Advocatus Diaboli ***** válasza:

11:07 a repülés nem bizonyítható?xD nem láttál még madarat?xD azt lehet elemezni... de szellemek nem repkednek hogy elemzzük őket, illetve nem a szomszédban van a Pokol/Mennyország, hogy megnézd miféle:P

De azért szép próbálkozás volt:P

2011. dec. 30. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!