Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » 16 évesen hol lehetne elhelyez...

16 évesen hol lehetne elhelyezkedni dolgozni? Értelmes válaszokat várok

Figyelt kérdés
2012. jan. 1. 20:02
 1/8 anonim ***** válasza:
Diákmunka vagy nem tanulsz?
2012. jan. 1. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Abba hagyom a tanulást....
2012. jan. 1. 20:17
 3/8 anonim ***** válasza:

Hát akkor elég szívás lesz! Én 16 évesen fejeztem a 2 éves sulit (szakiskolát) ~1,5 évtizeddel ezelőtt. Egy szakmám volt és így sem vettek fel sehová. Még takarítónak sem vidéken!!! Ezt halál komolyan mondom! Olyan cirkusz volt néha otthon, hogy menjek dolgozni, de nem találtam. Pedig én befejeztem a sulit. Egyesek arra fogták, hogy nincs érettségi, egyesek meg arra fogták, hogy nincs gyakorlatom, míg mások azt mondták, hogy nem dolgozhatok, mert anyagi felelősségre 18 év alatti nem vonható. Így vidéken nagyon nehéz volt. HÁT MÉG MANAPSÁG, AMIKOR KÉT DIPLOMÁVAL KÉT NYELVVEL IS ALIG TALÁL AZ EMBER. Aztán elmentem egy számítógépes képzésre és csináltam egy alap angolt és otthon voltam. Aztán 18 évesen elmentem hűtőházba dolgozni, de az agyamra ment és rá egy évre kimentem Angliába. Aztán már hazajöttem és találtam állást, utána leérettségiztem estin (így már nemcsak szakmám volt) és főiskolát is végeztem levelezőn.


Szóval nem akarlak rémiszteni, de nem nagyon fogsz találni. Vagy nagyon lesüllyedsz a mélyre. Igy csak segédmunkásnak találsz talán állást itt Bp-en, de akkor abból a pénzből bizony nem lehet megélni.

Ha legalább lenne autóra jogosítványod, esetleg elmehetnél taxisnak. Nem jut más eszembe. De az tuti, hogyha nem lesz egy szakmád (tapasztalatból tudom) akkorát szívsz, hogy munka mellett kell tanulnod, hogy hihetetlen. Szerintem legalább egy sulit fejezz be. De így nem fogsz találni... szerintem.

2012. jan. 1. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Akárhol, ahol az elvárásoknak megfelelően van szabályozva a korhatár és az iskolai végzettség.


Tudomásom szerint a fiatalkorúak foglalkoztatása ilyen esetben a szülő, gondozó vagy gyámon keresztül lehet csak intézni.

Egészen a 18. életév betöltéséig.

De szerintem az MTK-ban ez jobban le van írva!

2012. jan. 1. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Minek végezzek el iskolát ha azzal sem találók munkát?

Fölösleges még 2 évet iskolában rohadnom a semmiért.

2012. jan. 1. 20:42
 6/8 anonim ***** válasza:

Mert ha legalább egy nyelvet alapfokon beszélsz (mondjuk angol), akkor kihúzhatsz Angliába, ahol nem dolgozod hülyére magad és megélsz! (tapasztalatból mondom)

Ha társul mellé valami szakács vagy valami szakma még, akkor az igazán nagyon jó kinn. Bevágódsz egy hotelbe, megtanulod a nyelvet szépen kinn, eléldegélsz. Nővéreket, ápolókat szinte állandóan várnak és jobb fizuval, mint itthon. Talán keresel egy új munkahelyet, ki tudja??? Talán lesz kinn egy párod. Erre még nem gondoltál??? Én 19 évesen mentem ki annak idején, mert nem találtam egy rohadt állást sem, még takarítónőit sem.


Ha nem tanulsz, akkor még itthon sem lesz annyi lehetőséged állást találni, mint szakmával. Utána elkezdesz leépülni, depibe esel, talán iszol és utána.... (ki tudja mi jön még)

2012. jan. 7. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha már 16 évesen feladod a harcot semmire sem fogsz jutni!!!
2012. jan. 7. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Minek végezzek el iskolát ha azzal sem találók munkát? "

Ha csak általánost /vagy 10 osztályt/ végzel el akkor még úgy se fogsz munkát kapni mert nincs meg a képzésed

Van egy barátnőm aki nem talál munkát mert nincs érettségije mert ott hagyta sulit

2012. jan. 15. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!