Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Németországba (Nürnberg, és...

Németországba (Nürnberg, és környéke) készülök a párommal. Kb. Mire számíthatok?

Figyelt kérdés

A páromnak több rokona is kint él Németországban, idén nyáron szeretnénk mi is kimenni dolgozni. Én sajnos eléggé hadilábon állok a némettel, de tanulom folyamatosan. A suliban angolt tanultam mindig, az jól is megy. Szakmámat tekintve Rendszergazda, illetve Számítógépes grafikus vagyok. Tudom, nyomatni kell a nyelvet, addig, (nyilván nem a szakmámban) azért lehetnek pozitív kilátásaim?

Köszönöm előre is a válaszokat. (24)


2012. jan. 2. 23:29
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Én ugyan csak 15 éves vagyok, de Münchenben éltem/élek.

Annyit tudok mondani, hogy Németországban, főként a bajoroknál nagyon kedvesek, barátságosak és segítőkészek az emberek.És mindenki tud angolul.

Szóval ne izgulj segíteni

nak és ha te is kedves vagy és látják, hogy igen is ott akarsz dolgozni, akkor mindenben segítenek és mindent elmagyaráznak.

Szóval ezen ne izgulj, menni fog ez neked!

Amire még felhívnám a figyelmed, az az akcentus/tájszólás.Minden tartományban ( magyarul megyében, csak ugye Németországban a megyék helyett tartományok vannak).Na tehát minden tartományban másképp beszélnek az emberek.Vagyis a nyelv 100%ban uyganaz, csak a kiejtés nem, de persze tudnak rendesen is beszélni, de egy barátom a gut helyett azt mondja, hogy jut.De persze úgy írja le hogy gut, csak jut-nak ejti.De áttudnak térni a hagyományos nyelvjárásra is. Egyébként Bajorországban a legfurább az akcentus amit a legnehezebb megérteni.

Mondjuk Nürnberg észak-bajorország, de délen nagyyon fura az akcentus.

De meg lehet szokni!Észak-Bajorországban nem annyira veszés, de majd megszokod.Viszont az emberek segítőkészek és kedvesek.Teljesen mások mint a magyarok + hozzájön, hogy tiszták.

Én Bajorországot, és egész Németországot ccsak ajánlani tudom ilyen téren!

Viel spaß!

2012. jan. 4. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszodat! :) Én is ezt tapasztaltam, hogy általánossában kedvesek, de ott is, mint mindenhol, megvan a rosszmájúság. Remélem azért munka szempontjából fogok tudni mit kezdeni magammal, főleg amig beletanulok a nyelvbe; aztán már azért kedvezőbb a dolog. :)
2012. jan. 5. 04:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!