Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit jelent ez a Skinhead jel?

Mit jelent ez a Skinhead jel?

Figyelt kérdés

A szöveget értem, hogy Fehér büszkeség mindenek felett, de magát a jelet nem.

[link]


2012. jan. 8. 17:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szerintem ez egy stilizált kelta kereszt akar lenni.

[link]

2012. jan. 8. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, sokat segítettél!:)
2012. jan. 8. 22:55
 3/12 anonim válasza:
48%
ez egy kelta kereszt,ami a skinhead ek jelképe.
2012. jan. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Neked is köszönöm a választ!:)
2012. jan. 22. 10:19
 5/12 anonim ***** válasza:
34%
Ez nem Skinhead jelkép, ez White Power, 14/88 as gyerek te aztsetudod akkor mi a Skinhead az igazi Skinhead nem rasszista.... de aki ezt a jelképet használja az rasszista = NEONÁCI nem Skinhead.... tanuljátokmármeg ti nagy Skinhead ek..
2012. febr. 15. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
87%

Ez tényleg kelta kereszt.

Az utolsót meg ne vegyétek figyelembe. Habár némi igazsága van, hogy eredetileg a skinheadeknek nem volt politikai beállítottsága, de napjainkban Magyarországon keresve se találsz olyan skinheadet, aki nem jobboldali beállítottságú. Habár ezeket nevezhetnénk jobboldani skinheadnek, sőt akár boneheadeknek is, ezek ugyanolyan skinheadek.

2012. márc. 4. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm segítséged!:)
2012. márc. 6. 14:50
 8/12 anonim válasza:
100%

"White Pride World Wide"

"Fehér Büszkeség Világszerte"

A Kelta-kereszt a közepén a modern-kori bonhead(rasszista skinheadek) mozgalomban kultikus, jelentése szinte azonos a horogkeresztével, az elterjedésének oka, hogy ez a jelkép nincs tiltva, így szabadon hordhatjuk akár ruháinkon is a horogkereszttel vagy a nyilaskereszttel ellentétben, továbbá ezt a jelet csak egy kisebb, elszigeteltebb társadalom ismeri, így mi felismerhetjük egymást, de sokan nem ismernek fel minket, vagy nem is lesznek rá figyelmesek, hiszen nem tudják mit jelent.

2012. jún. 20. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm részletes válaszod, azóta sikerült nekem is szereznem egy ilyen pólót!:)
2012. jún. 21. 21:23
 10/12 anonim válasza:
Én ezt a keresztet láttam egy náci tengeralatt járón szóval szerintem vmi náci jelkép!
2013. aug. 14. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!