Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért tanulunk ennyi feleslege...

Miért tanulunk ennyi felesleges dolgot?

Figyelt kérdés

pl miért halott emberekről tanulunk akik ráadásul semmire nem vitték az életben azon kívül ,hogy írtak verseket...

miért nem tanulunk gazdag üzletemberekről ?

matematikából miért kell tudnunk cosinuszt tangenst és a többit számolni mikor szinte semmilyen szakmához nincs rá szükségünk ?

biológiából fizikából kémiából miért kell ilyen sok mindent tudni amikor sehol az életben nem vészük hasznát ha nem azon a szakon helyezkedünk el de mégis egy érettségihez kell ami elvileg egy alap műveltséget ad de a z igazán fontos dolgokat ami a mindennapi élethez kell azt nem tanuljuk ez mire jó ??


2012. jan. 8. 18:34
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
17 miért nem tetszenek a nézeteim? :D
2012. jan. 8. 21:13
 12/17 haggyámán ***** válasza:

Képzeld el, be kellett szólnom. És nem, a helyesírás nem csak a szavak helyes leírására vonatkozik. Ha hiszed, ha nem, az is helyesírási szabály, hogy a mondatokat nagybetűvel kezdjük. Meg használunk vesszőt. Mindegy.


Amúgy meg, 20 éves létemre, én igenis örülök neki, hogy tudom mennyi sin 30 fok fejből, meg azt is, hogy mennyi a nagy A betű ASCII kódja.

Nem tudom, miért fáj az Neked, hogy tanulni kell. Én inkább tanulok, minthogy napi 16 órát melózzak. Inkább tanulok, és 4 óra alatt fogom megkeresni ugyanazt a pénzt, amit Te 16 óra alatt.

2012. jan. 9. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Egy ilyen munka helyet mondj pls :))
2012. jan. 9. 14:53
 14/17 anonim ***** válasza:

Egyetértek a 14:04-es válaszolóval. Én örülök, hogy megtanultam helyesen írni, a mondatokat nagy kezdőbetűvel írni, vesszőt használni, stb. Nem bántam meg, hogy olyan költőkről és a verseikről tanultam akik már nem élnek, mert ha nem is mindegyik, de nagyon sok vers, mű hasznos volt számomra. Annak is örülök, hogy tanultam biológiát, földrajzot, kémiát, fizikát, még akkor is ha nem ezekkel a tantárgyakkal tanultam tovább. Mint ahogy írták, minél többet tanul az ember, annál inkább rájön, hogy milyen keveset tud még. Neked nem muszáj tanulnod, ha akarod valahogy legyél el még 1 évig, míg már nem leszel tanköteles, aztán azt csinálsz amit akarsz, majd mehetsz takarítónak, de ahogy láttam már ahhoz is szakma kell. Nem tudom, hogy gondolhatod, hogy a mindennapi élethez nem kellenek olyan dolgok, amiket te felsoroltál, szerintem inkább az lenne hasznavehetetlen, ha gazdag üzletemberekről kellene tanulni.

Mint ahogy a 14:04-es válaszoló is írta, majd ne csodálkozz, ha más 4 óra alatt annyit keres, mint te 16 óra alatt.

Amíg nem tudod leírni a munkahelyet helyesen addig ne akarj ilyen munkahelyet:)

2012. jan. 9. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:
Az a gond, hogy manapság akinek diplomája van, és mindenféle területről sok dolgot tud, annak is egész nap dolgoznia kell, vagy ha szerencséje van, akkor nem dolgozik sokat, de nem sok pénzért. Nekem édesapám napi 12 órában konténerezik a villamosmérnöki diplomájával, édesanyám pedig a 3 diplomájával 90000 keres, és nem azért mert hülyék voltak, és nem voltak képesek rendes munkát, találni, hanem mert nem volt. A felesleges dolgokkal részben egyetértek, mivel mi megtanultuk az etil brómaddícióját meg a skatulyaelvet, stb., de azt nem tanították meg, hogy melyik bogyót vagy gombát ne egyem meg, mert mérgező.
2012. jan. 25. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

kettő hibás szó van benne több az nincs ez biztos és neked már be kell szólnod grat :))

Esetleg a mondatot Nagy betűvel és a,vesszőt talán nem ismered?Beszólni meg csak az ablakon lehet.

2013. aug. 27. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

miért nem tanulunk gazdag üzletemberekről ?

Le írom az életrajzukat,úgy általánosan.

Született ÉÉ,HH,NN,általános és közép iskolai TANULMÁNYAIT,itt,meg itt járta,majd elvégezte az ilyen-olyan EGYETEMET. Majd valamelyik munkahelyen tovább fejlesztette TUDÁSÁT,közben fel talált ezt-azt. Ismerős lenne az élet pálya,ha nem csak melegedni jártál volna iskolába.

2013. aug. 28. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!