Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért tanulunk ennyi feleslege...

Miért tanulunk ennyi felesleges dolgot?

Figyelt kérdés

pl miért halott emberekről tanulunk akik ráadásul semmire nem vitték az életben azon kívül ,hogy írtak verseket...

miért nem tanulunk gazdag üzletemberekről ?

matematikából miért kell tudnunk cosinuszt tangenst és a többit számolni mikor szinte semmilyen szakmához nincs rá szükségünk ?

biológiából fizikából kémiából miért kell ilyen sok mindent tudni amikor sehol az életben nem vészük hasznát ha nem azon a szakon helyezkedünk el de mégis egy érettségihez kell ami elvileg egy alap műveltséget ad de a z igazán fontos dolgokat ami a mindennapi élethez kell azt nem tanuljuk ez mire jó ??


2012. jan. 8. 18:34
1 2
 1/17 haggyámán ***** válasza:
51%
Látom, a helyesírással is hadilábon állsz..
2012. jan. 8. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
kettő hibás szó van benne több az nincs ez biztos és neked már be kell szólnod grat :))
2012. jan. 8. 18:38
 3/17 anonim ***** válasza:
55%

hidd el én is ezt gondolom...

Mi jelenleg angolból ételekről tanulunk.De,hogy mi a f*sznak azt én sem értem..mi hasznát veszem én az életben ha angolul tudni fogom,hogy honnan származik a kakaó meg a apple crumble vagy mi a p*csának az elkészítését ha soha nem is eszem olyant.Ez mire jó?minek tanuljam meg mi az a fűszeres indiai étel rizzsel körítve...mi a f*sznak???

2012. jan. 8. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
mindennapi élethez kell azt nem tanuljuk ez mire jó ??Pl a jó modort,! azt azért nem ártana, autodidakta módon is javallt.
2012. jan. 8. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Minél többet tanul az ember(nem ti)annál inkább rájön,milyen keveset tud.
2012. jan. 8. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
hát igen pl azt is tanulhatnánk meg normális komunikációt h ne szlengbe beszéljünk de ezt sem ... tanulhatsz akár menyit az állami oktatásban csak megélhetést lehet szerezni
2012. jan. 8. 18:53
 7/17 anonim ***** válasza:

várom azt a napot amikor használhatom ezt a tudásom:


x+2x-3=1-x

x+1x=1

3x-3=1

3x=4

x=KITÉRDEKELENGEMUGYANNEM

2012. jan. 8. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Selektra ***** válasza:

Némileg egyet értek de én meg megannyi fura és érdektelen dologról tanulok sulin kívül ráadásul úgy hogy nem is azon a pályán akarok elhelyezkedni! Pl: Akupunktúrás pontok, láb reflex reakciói, stroke és érrendszeri problémák tanulmányozása, a történelemben használt fegyverek bármilyen égtájon és megannyi ilyen, mikor a suliban nem is tanulok és jók a jegyeim. De azért felteszem a kérdést:

Te inkább mentél volna jobbágynak vagy katonának a régi múltban? Mert akkor mindenkinek a tudás számított hatalomnak! (tudom ez kicsit elcsépelt de így igaz)

2012. jan. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Igen a régmultban az volt a menő ha ismered ezek a tudásokat de a 21.században az a menő ha gazdag vagy és ez két féle képpen lehetséges ha bele születsz vagy talpra esett vagy és van kitartásod meg egy kis józan eszed
2012. jan. 8. 20:29
 10/17 Selektra ***** válasza:
Hány éves vagy hogy így gondolkozol? (nehogy bántásnak vedd!)
2012. jan. 8. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!