Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » GYúrás után a tojásfehérje jó...

GYúrás után a tojásfehérje jó fehérje pótlás? :D

Figyelt kérdés

Az étkezésem rendben van:D

A tojásrol azt hallotam lassan szívódik...de a hús mellé jó+fehérje szerintem.Ezért kérdezlek titeket:D


2012. jan. 9. 20:47
 1/3 dirtboy ***** válasza:

akkor máskor a sportban kérdezz ilyet.


igen lassan szívódik,sárgája meg zsíros is,nem is szoktam megenni,emeli a koleszterin szintet is.

edzés után nem csak protein kell hanem gyors felszívódású szénhidrát is.

ha nem viszel be szénhidrátot nem a proteint fogja a szervezeted átalakítani szénhidráttá és azzal tölti vissza a ki ürült glikogén raktárakat és így nem jut elég protein az izom sejtek fejlődésére.

plusz ugyebár az inzulin szint sem fog megemelkedni ami segítené a bevitt tápanyagok be épülését.

ezért edzés után jobb egy protein tápkieg és egy dextróz kombináció.

a tápkieg proteinek gyorsabban szívódnak főleg a tejsavó ami a leggyorsabb és a legmagasabb biológiai értékekkel rendelkezik és tisztaságának köszönhetően tiszta formában fogyaszthatod lassító anyagok nélkül.

dextróz pedig nem más mint szőlőcukor,ezzel töltöd a glikogén raktárakat és csinálja a magas rövid idejű inzulin csúcsot.

remélem minden érthető.

2012. jan. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

értem:D

akkor a tojást nem javaslod?

am a 100 whey protein az jó tápkieg szerinted?:D azt halottam nagyon jó fehérje edzés után:D

2012. jan. 9. 21:00
 3/3 dirtboy ***** válasza:

a tojást javaslom de nem edzés után,reggel vagy este felé edd, a fehérje részét lehetőleg.

igen az jó protein,gyors felszívódású,tejsavó koncentrátum.

2012. jan. 9. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!