Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit ér egy érettségi vagy...

Mit ér egy érettségi vagy diplomai végzettség? És miért nézik le azt akinek szakmája van és (dolgozik) miközben több a diplomás munkanélküli mint szakmunkás.

Figyelt kérdés
2012. jan. 10. 02:56
 1/9 anonim ***** válasza:
70%
Ezt pontosan hol olvastad? Nem több a diplomás munkanélküli, sőt. Komolyan mondom, annyiszor hangoztatjátok, hogy a diploma nem ér semmit, hogy lassan már a felsőfokú végzettséget el kell titkolni, szégyenkezni miatta. Röhej ez az ország.
2012. jan. 10. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
5%

Ma már éppen hogy ott tartunk, hogy szinte mindenhez diploma kell. Egy egyszerű takarítónői munkához is ma már (jobb helyeken) nem elég a 8 általános, hanem érettségi kell.

Ha pedig mondjuk neked van egy érettségid és keresnek egy érettségizett adminisztrátort, akkor engem a diplomával fognak felvenni inkább (holott diploma nem volt előírt), téged pedig az érettségivel nem, mert kisebb a végzettséged.


Ma már nagyon sok mindenkinek diplomája és nyelve van. Inkább azt szokták mondani, hogy ahhoz, hogy jól elhelyezkedj két diploma kell (mondjuk egy BA és egy MA képzésű) és legalább két nyelv.


Szóval én sem tudom, hogy honnan vetted a fenti megállapítást. Egy diplomást előbb felvesznek, mint egy sima érettségizettet, ezért dolgozik sok diplomás középfokú végzettségű munkahelyen ---> nem pedig azért mert nincs szükség a diplomásokra. Ahol most dolgozok, középfokú végzettségűt vettek volna fel, de nekem diplomával előnyöm volt, az a többi középfokú, meg semmit sem ér a végzettségével pl. ezen a helyen. Lekörözik a diplomások.

2012. jan. 10. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 /Anita_'94/ ***** válasza:
92%

Nem ''sima érettségizettről'' szól a kérdés, hanem szakmával rendelkezőről.

Szerintem azért is lehet arányaiban több diplomás munkanélküli, mert a szakmával rendelkező embernek általában van annyi esze, hogyha más munka nincs éppen, akkor akár egy teszkóba is képes elmenni melózni, amíg nem lesz jobb. Ezzel szemben a diplomás ember meg csak várja a sültgalambot és siránkozik, hogy az miért nem jön. De az hogy addig is beálljon árut pakolni (sokukra amúgyis ráférne egy kis mozgás), vagy a mekibe ugrálni, amíg nem talál jobbat, már büdös neki. Azzal is szoktak érvelni, hogy nem azért tanultak annyit, hogy csicskáztassák őket, de azért Londonba képes lenne kimenni ablakot pucolni...

És ezzel nem a diplomás embereket akartam bántani, csak a munkanélkül siránkozó részüket nem értem, akik suli után mindjár min. 300ezres nettót akar és amíg ez nincs (akár évekig) nyomorog, vagy a szüleinél él.

Persze, tisztelet a kivételnek és mondjátok, ha valamit rosszul gondolok :)

2012. jan. 10. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Gondoljunk bele: van egy pék, meg egy bölcsészkart végzett emberke. Ha irodai/adminisztratív munkára jelentkeznek, mindketten, akkor nyilván az utóbbit fogják preferálni, közben az illető tarthat mondjuk magán nyelvórákat privátban és anyagilag máris jól járt. Ellenben, ha árufeltöltőnek jelentkeznek mindketten, akkor értelemszerűen az alacsonyabb végzettségű ember lesz előnyben, mert senki nem akar olyasvalakit alkalmazni, aki nyilvánvalóan túlképzett, ezért hamarosan felmond. Az meg a mi országunk szégyene, hogy Londonban egy babysitter jobban keres, mint nálunk egy pedagógus..
2012. jan. 10. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Kihagytam a lényeget: senki nem nézi le azokat, akiknek nincs diplomájuk. A társadalmi rétegek között van némi elkülönülés, de ez inkább anyagi helyzettől függ, ahogy én látom. Tehát egy meggazdagodott autószerelő jobban lenéz bárkit, mint egy frissdiplomás, magára méltán büszke, de nincstelen fiatal.
2012. jan. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
39%

/Anita_'94/


Elég furán reagáltad le a válaszom.

Idézem:

"általában van annyi esze, hogyha más munka nincs éppen, akkor akár egy teszkóba is képes elmenni melózni, amíg nem lesz jobb. Ezzel szemben a diplomás ember meg csak várja a sültgalambot és siránkozik, hogy az miért nem jön. "



Azért én ezt nem mondtam volna. Nekem is van érettségim és szakiskolai szakmám és úgy dolgoztam segédmunkásként, most pedig középfokú végzettséghez kötött munkát láttam el. De dolgoztam már sima fuvarozóként is (porszívót hordtam), nő létemre.

Inkább úgy mondanám, hogy a mai fiatal diplomások egy része nem hajlandó csak a saját szakmájában elhelyezkedni. De pl. én a 30-as éveim közepén és 20-as éveim elején is még hűtőházban is segédmunkásként dolgoztam.


Diplomás igenis tud szerezni munkát, mint diplomás és mint középfokú végzettségű is. Egy középfokúnak egy esélye van: középfokú munkahelyet találni. Nincs több esélye. Diplomások közül kevés az a munkanélküli, aki azért munkanélküli, mert nincs munka! Inkább azért mert válogat. Viszont egy középfokúnak nincs annyi lehetősége, mint egy diplomásnak. Ezért éri meg a diploma és a nyelv.


Egyébként nagyon szomorú, hogy tényleg ilyen a rendszer, mert a középfokúak kerülnek hátrányba... sajnos ezért tanultam én is levelezőn és keményen dolgoztam. Sajnos a legtöbb középfokú végzettségű rákényszerül, hogy külföldre menjen. Ezért mentem én is 19 évesen ki dolgozni. (főiskolán később tanultam itthon)

2012. jan. 12. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy azért is írtam, hogy jobb lenne diplomát szereznie, hogy ne szívjon pl. úgy mint én. Külföldi, állandó esti tanulás, mert jobb végzettségű embereket vesznek fel. Szóval nagyon nehéz, ha már valaki kiröpül a családi fészekből. Ha van lehetősége tanuljon.
2012. jan. 12. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha meg a túlképzettség az akadály --- ami tény!!! akkor én pl. úgy szoktam középfokú helyekre jelentkezni, hogy nem írom bele az önéletrajzba, hogy van felsőfok. Nem kérdezték hogy van vagy nincs, én nem írom, hogy nincs... de azt se hogy van és máris megkaparintom az olyan állást is, ahová rossz néven veszik, ha valaki túlképzett.


Egy diplomásnak bejöhet.

- középfokú munkakör,

- alapfokú munkakör,

- diplomás munkakör

- és persze még olyan helyre is bekerülhet, ahová azt mondanák hogy a túlképzettség akadály.


Amíg ilyen a rendszer, addig csak így tud magának több esélyt adni. Egy középfokúnak marad az alap- és középfokú munkahelyek lehetősége. Sok állásnál viszont (hál'Istennek) ott van a hirdetésben, hogy előny a felsőfok.


Sajna ezért szívás középfokúnak lenne. Nem bántásból mondom.

2012. jan. 12. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Egyébként van itt a cégnél is egy csaj (huszonéves) diplomás és sima ügyfélszolgálatos. Az osztályukon többen vannak - középfokúak is - mégis ő keresi a legkevesebbet.


De legalább neki van állása és többet ér mint egy középfokú, mert inkább a középfokú rúgják ki.

2012. jan. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!