Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mennyit érhetnek a régi pénzek?

Mennyit érhetnek a régi pénzek?

Figyelt kérdés
Például az 1930-40-es pengők, arab, görög, török, német és egyéb pénzek?
2012. jan. 14. 18:10
 1/10 anonim ***** válasza:
semennyit.
2012. jan. 14. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

első válaszoló: Semennyit?????

Tanárunk hozott be régi pénzeket (talán 1950-es évekből) és mondta, hogy sokat érnek.

Minél régibb, annál értékesebb.

2012. jan. 14. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Kinek? Mármint kinek értékesek? Kinek lehetne eladni szerinted? A múzeumok nem adnak érte valami sokat. Vagy szerinted ki veszi meg őket?
2012. jan. 14. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem sokat ..
2012. jan. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Evilkiller ***** válasza:

Szerintem ne a hivatalos formákra gondoljatok (pl múzeum), mert azok tényleg nem hiszem, hogy érdeklődnek ilyenek iránt! Röpke 100 év nem elég hozzá, hogy nekik értékes legyen! Viszont gyűjtőknél lehet próbálkozni!

Nekem is van pár darab 50-100 éves pénzem, de nem tudom, ki venné meg!

Talán a legjobb eltenni az unokáknak, dédunokáknak, ők sokkal többet fognak belőle profitálni!

2012. jan. 15. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Evilkiller ***** válasza:

Ja, igen, meg nagyon sokat számít a minőség!

Egy 80-100 éves bankjegy, ha hajtatlan, sérülésmentes, akkor 100-300 ezer forintot is odaadnak érte!

Ha viszont látható hajtásél van rajta, vagy bárhol szakadt, akkor már csak 4 számjegyű összegben gondolkodj!

2012. jan. 15. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Engem érdekel, szívesen megvenném őket. Ha gondolod küldj emailt.
2012. márc. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Régiség, főleg régi pénz gyűjtő vagyok, ha valaki eladásban gondolkodik, írjon, és ha olyan akkor megegyezünk!
2012. júl. 8. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Nekem van az 1400-as évekből érmém ! Ez ér durván 18000-20000
2013. jan. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
utolsó, az 1400-as érmével én nem dicsekednék, mert régészeti lelet, ugyanis 1711 előtti. De ha egy aranydukátod lenne, akkor nem 5 jegyű, hanem 6-7 jegyű számban gondolkodnál. Kérdező! Ha privátba felsorolja nekem évszámmal, névértékkel, akkor megmondom az értéküket, van ott pengők között is értékes, de közel sem képviselnek általánosságba nagy értéket. Hajtva csak max 5.000, hajtatlanba azért van 6 jegyű is, de azok a fajták nem csak régiek, hanem ritkák is. Úgyhogy sorold fel a névérték, évszám, és ha lehet még az állapot. Tehát hajtatlan; egszer-kétszer hajtott, de nincs kopás; hajtott kopottas állapot, sarok gyűrődés; hajtott, erősen kopott, szakadás; rossz, kopott, szakadt, gyűrött, piszkos. Ebből már megmondható, hogy kb mennyit ér.
2013. jan. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!