Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Nemrégiben összetűzésbe...

Nemrégiben összetűzésbe kerültem napbarnitott polgártársaimmal -. -, amiből hála istennek nemlett semmi el akarták venni a dolgaimat de jöttek hála istennek a rendőrök. Tudtok olyan oldalt ajánlani ami bemutatja hogy kell verekedni? Boxolni?

Figyelt kérdés
Nem vagyok jártas egyikben se ezért kérem mert legközelebb ha nem lesznek rendőrök akkor muszáj lesz megvédenem magamat.OLyan oldal kéne ahol bemutatják h kell verekedni vagyis megvédeni magadat nem akratéra vagy ilyenekra gondolok utcai harcra.Kérelek titeket irjatok .

2012. jan. 16. 18:34
 1/8 anonim ***** válasza:

Hát találhatsz egy csomó videót a youtube-on, és van sok dokumentumfilm is a különböző harcművészetekről (én szeretem a Human weapon sorozatot ahol 2 srác végig járja a különböző stílusok képviselőit, és kipróbálnak mindent) viszont videókból nem fogsz megtanulni verekedni, azt meg kell tanulnod a valóságban mert a reflexeid, az agy-ideg kapcsolatokat és az izmaidat csak úgy tudod edzeni.

Hiába nézel meg egy tucat videót ha nem lesz képes a tested a reagálni akkor amikor kell. Ezt csak edzéssel érheted el!!!

Iratkozz be valamilyen küzdősport vagy önvédelem edzésre!

2012. jan. 16. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 tetris ***** válasza:
Szerintem az is hasznos, ha csak 1 vagy 2 olyan ütést, rugást ismersz, ami kiüti a támadot, és azokat kajakra begyakorolod. Szükség esetén ez az egy-két mozdulat is segíthet. Azt fogják hinni, hogy te vagy Bruce Lee.
2012. jan. 16. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Jo de sajna nem erek ra ilyen eddzesekre nincs ra idom me dolgozom... Olyat linkeljetek pls amit itthon is megtudok csinalni..

Meg1 mit tudtok ajanlani h erositsem a kezemet oklomet h ne fajjjon annyirrrrrrrra az utes???

2012. jan. 16. 19:52
 4/8 anonim ***** válasza:

Hát ha nincs időd edzésre járni akkor otthon kell edzened. Videóból nem fogod tudni megvédeni magad, mert hiába ismersz pár technikát elméletben, azt GYAKOROLNI KELL, mint írtam, azért, hogy a tested reagálni tudjon amikor te elhatározod, hogy "akcióba lépsz".

A kezedet tudod erősíteni fekvőtámaszokkal, amiket az öklödön és 10 ujjal csinálsz, meg boxzsákon való öklözéssel. A verekedés igen kemény izom munka amihez ha nem vagy hozzászokva akkor nem képes rá a tested. Kell hozzá erő, állóképesség, fontos a megfelelő mozgás, légzés, kéz-, lábtartás, stb... Egy videóból nem tanulsz meg úgy ütni, hogy ne ficamítsd ki a saját csuklód, csak gyakorlással. Baromira nem könnyű percekig állva maradni és osztani a pofonokat. Főleg ha még kapsz is párat mellé. Próbáld ki, hogy csak fent tartod a kezed "boxoló állásban" percekig úgy, hogy nem is ütsz vagy rúgsz, hanem csak tartod, hogy tudd magad védeni. Edzetlen izommal még ez is nehéz, ha meg ütsz is párat akkor teljesen ki is merül és hiába akarsz te bármit is csinálni, nem leszel rá képes. Futás, fekvőtámasz, húzódzkodás, ilyen alap gyakorlatokkal erősíts, utána meg mehet a box vagy bármilyen küzdősport gyakorlása, de KELL fizikailag készülnöd rá ha meg akarod tudni védeni magad! Jól néz ki amikor valaki 2 mozdulattal ártalmatlanítani tud egy támadót de az mögött hosszú évek kemény munkája áll, nem a tv-ből lesték el.


Szerezd meg a Human Weapon dukomentum sorzatot, abban vannak komoly harcosok!

2012. jan. 16. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
2012. jan. 17. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Koszonom a segitseget
2012. jan. 17. 12:08
 7/8 anonim ***** válasza:

Ezt nézdd végig, én is ebből a sorozatból tanultam egy pár fogást. Nagyon jól megmutatják lassítva, működnek is, de gyorsnak kell lenni, amikor élesben megy a dolog...

http://www.youtube.com/watch?v=jsBiejWtu8k

2012. júl. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Videóból nem lehet ilyet tanulni, tehát idióta vagy.
2012. júl. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!