Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » MIT kell tennem ahhoz, hogy...

Enmegmondtam kérdése:

MIT kell tennem ahhoz, hogy egy AKÁRMILYEN, de becsületes munkát kapjak?

Figyelt kérdés
A kérdés valószínűleg költői. Másképp már nem tudom levezetni a dühöt, kétségbeesést... Csak azért nem az utcán üvöltöm ki magamból, mert esik az eső, és még az autóktól is megkapnám a sáros-szaros hidegzuhanyt. Amit amúgyis, csak nem szószerint... Szóval, hányan vagyunk még így?
2012. jan. 19. 12:47
 1/6 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok,,most kaptam 10 perce egy végrehajtási papírt :(

Munkahelyem megszűnt azóta csak a kínlódás.És még ezt jövedelem pótlót vagy mi is lecsökkentették 28500Ft-ról 22800 -ra. De csak 1 év múlva kapja a paraszt addig dögöljön éhen.No persze a politikusok fizetését fel emelték 500 ezerre.:(

2012. jan. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szia! :)
2012. jan. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én 2 éve keresek munkát (hellyel-közzel, de volt már 3 munkám ez idő alatt),20 éves lány vagyok, start kártyával, híres cégnél dolgoztam így jó tapasztalattal, hidd el nálam jobban nem lehetsz elkeseredve. Tudom, az én hibám, hogy nem mentem egyetemre....de nem mindenki lehet diplomás. És én úgy látom a diploma nélküliek itthon éhen halhatnak mert a kutyát se érdeklik.


Miután rengeteg helyre leadtam a jelentkezésem (javarészt mint utólag kiderült, csak modell ügynökségek és hostess ügynökségek körében lettem nagyon népszerű) és csak modell/hostess ügynökségektől jeleztek vissza, megelégeltem a helyzetet. Elkezdtem bejárni azokba az üzletekbe amik közel vannak hozzám, ahol vásárolni is szoktam és megkérdeztem, hogyan jelentkezhetek hozzájuk. Így beszéltem az OTP-ben is egy hölggyel, elmagyarázta mit hova kell leadnom/beregisztrálnom, hogy velük dolgozhassak. Ráadásul a közgazdasági szakközép, az angol társalgási szintű nyelvtudásom, az említett cégnél való tapasztalatom, valamint az, hogy közel lakom hozzájuk nagy előny (ő legalábbis ezt mondta).

Ráadásul be lehet jelölni hogy helyileg melyik kirendeltséghez szeretnél tartozni, így nem kell sokat utazgatnod reggelente munkába.


Én azt tudom neked is javasolni, mivel nincs veszteni valód, hogy próbáld meg, ennél rosszabb már reméljük, hogy nem lehet...



20l

2012. jan. 19. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Elsőnek: A végrehajtásit nagyon sajnálom :( És azt is sajnálom, hogy ugyanígy vagy, a 22800 meg egyenesen vicc - tudom elcsépelt, de csak egy hétre cserélnének az ilyen helyzetű emberrel a "nagybecsű" föntiek... Azért én sok sikert kívánok!


Harmadiknak: Bizony, én se mentem egyetemre, és egyelőre nem tudom, megbánjam-e vagy sem. Nem tudhatom, hogyan fog a munkaerőigény növekedni - példa, ha eladóból fog több kelleni, és meglátják a diplomád, ugyanúgy üldöznek el, mint most. Ha egységesen fog kelleni majd több diplomás és anélküli, akkor hasznos lehet. Viszont ne vedd magadra, véletlenül sem sértés, de nem mindenkinek vannak "híres cégnél" (az milyen?) tapasztalatai. Ha Neked vannak, annak csak örülök, és kívánom is, hogy legyen még több, a nagy többségnek viszont sajnos még ennyi sincs. Hacsak a híres céget nem Tesco-nak hívják, és az adott munka nem az esti gimnázium melletti árufeltöltés volt.

2012. jan. 19. 14:18
 5/6 anonim ***** válasza:

Írtam privátot:-)


3. voltam

2012. jan. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Régen mindenkinek volt munkája még az analfabétáknak is, legfejebb takarított vagy gyárban dolgozott,ha 2 hétig nem volt munkád fizethetted a bírságot. Ma van olyan ember akinek több diplomája van és minimálbért keres vagy nincs is munkája.
2012. febr. 4. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!