Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi lenne a legjobb megoldás...

Mi lenne a legjobb megoldás erre a helyzetre, panaszkodni a tulajnak vagy folytatni a sorozatos veszekedést, hogyan oldjuk ezt meg?

Figyelt kérdés

Lakótársammal pár hónapja élünk együtt, de még egyszer sem volt a kezében a söprű vagy a felmosó...párszor már szóltam ezért neki, persze nem haraptam le a fejét, kedvesen próbáltam vele megértetni, hogy neki is ki kell vennie a részét.Egyébként hárman lakunk együtt, a másik lakótársammal ilyen probléma nincs szerencsére.

A minap kicsit betelt a pohár nálam, a mosogató tele van használt tányérokkal, a szemetet több mint egy hete nem vitte le, a padlóról és a fürdőkádról már ne is beszéljünk...hetek óta arra várok, hogy kitakarítsa...ezt meg is mondtam neki, erre persze sértődés lett a vége.Már nem tudunk mit kezdeni a helyzettel, én törekszem a békességre, és arra hogy minél kevesebb súrlódás legyen..de egyszerűen már nem tudom elviselni ezt a helyzetet...sokszor hányingert kapok ha beteszem a lábam a konyhába vagy kinyitom a hűtőt...

Legszívesebben elköltöznék, de én nagyon szeretem ezt a helyet, én vagyok itt legrégebb óta...


2012. jan. 22. 21:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Szólni kell a tulajnak,hogy adjon neki ultimátumot.Vagy takarít vagy X napon belül el kell hagynia a lakást.Perzse ezt csak akkor tudjátok elérni ha te és a másik lakós is benne van.
2012. jan. 22. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ez a dolog már őt is nagyon zavarja.Nem vagyunk tisztaság- és rendmániások, de olyan gusztustalan dolgokat látunk sokszor a lakásban, hogy inkább nem is térnék ki a részletekre...
2012. jan. 22. 21:58
 3/5 anonim válasza:
Pl.: ?
2012. jan. 22. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

első vagyok..Akkor csak ez a megoldás van.Beszéljetek a tulajjal,hogy a szerződésbe rögzítse bele utólag is hogy a takarítás,lakás tisztán tartása mindhármótok kötelessége,és az aki nem teljesíti az ki lesz lakoltatva..

Egyébként ezt bele szokták írni a szerződésbe..

2012. jan. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
( nem biztos hogy jól tudom ) de szerződés módsításhoz neki is bele kell egyeznie a módosításba. ha nem egyezik bele nem lehet átírni és szerintem ki sem dobhatja a házból amég le nem jár a bérleti jog.
2012. jan. 22. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!