Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen ember a gazdag ember?...

Milyen ember a gazdag ember? Segítőkész, van szíve, hogy megsegítsen másokat?

Figyelt kérdés
Nem arra gondolok, hogy minden szegény embert, vagyis párat lásson el pénzzel, de ha pl. milliomos valaki, akinek telik mindenre, míg másnak sajnos nem, akkor van szíve segíteni másokon?! Milyen gazdagnak lenni?! Mert a szegény életmódot már régóta űzzük. Nem azt mondom, hogy sokat szeretnék, de legalább annyit, hogy meg tudjam venni azokat a dolgokat, amiket szeretnék. Nem nagyra gondolok, hanem kicsire! Mert megtanultam megbecsülni a kicsit is! Sőt! Szóval arra lennék kíváncsi, hogy sok gazdag család, akiknek bőven van, gyönyörű ház, autó, minden ami nekünk, másnak nincs, ugyan miből?! Rosszakaró válaszolók kíméljenek, ha kérhetem, és őszinte válaszokat várok! Köszönöm.
2012. jan. 24. 19:49
 1/6 anonim ***** válasza:

mi sem élünkr rosszul,eddig szép nagy házunk volt,de sajnos el kellett adni...látod múlandó a gazdagság.amúgy ha megnézed a nagyon gazdag emberek általában boldogtalanok,hiszen mindenük megvan,semminek nem tudnak örülni már...nem lehet őket meglepni,nincs mire gyűjteniük,szóval érted.

Én ezt gondolom

Persze én sosem voltam nagyon gazdag,így nem tudhatom

2012. jan. 24. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Értem, és teljesen igazad van! Volt egy időszak amikor jobban éltem/éltünk, de akkor sem költöttem hülyeségre a pénzt, inkább félre raktam, vagy hasznos dolgokat vettem. Valóban nem lenne jó nagyon gazdagnak lenni, mert nekik meglehet mindenük, és úgy van, ahogy írod, ők nem tudnak semminek örülni...
2012. jan. 24. 21:39
 3/6 A kérdező kommentje:

Várnék még válaszokat! Főleg olyanok írhatnának, akiknek bőven van a kasszájukban. Csak kíváncsi lennék arra, hogy milyen az az élet, amikor bátran bemegy az illető a boltban, és nyugodt szívvel megveheti Gyermekének azt amit akar! Pl: Egy szelet csokit, vagy esetleg egy játékot, amivel örömet tud szerezni Neki.....

A saját tulajdonról nem is beszélve. Olyan házakat látok, hogy az eszem megáll! 500 évig is ha élnék, sem lenne olyan házunk, mint némely embereknek van. Hol itt az igazság?! Miért nem lehet másnak is jó a helyzete?!?! Padlón vagyok, de nagyon, ezért tettem fel a kérdést....

2012. jan. 24. 21:59
 4/6 A kérdező kommentje:
Ezek szerint sok itt a gazdag ember?! Hm? Hallgatás= Beleegyezés. Szép mondhatom! Meg is van a véleményem a szegény gazdag emberekről!( TISZTELET A KIVÉTELNEK!!!)
2012. jan. 27. 21:44
 5/6 anonim válasza:
Nekünk is megvan a véleményünk rólad!
2014. márc. 21. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Teljes igazatok van.Én sem 2 milliárdot nyernék szívesen a lottón,mert az tényleg elbizonytalanítana,viszont egy 40-50 milliót elfogadnék,amiből már egy normális házat lehet építeni,talán egy nem is szép házat,viszont egy olyat,amibe nem kell rezsit fizetni,vagy nem olyan sokat,s egy olyan autót(nem BMW-t),hanem egy olyat,ami nem (csak) benzinnel működik.Vagy ha már milliárdos lennék,akkor a szegényeknek is adományoznék.Tehát vannak esetek amikor jó,ha van több 10 vagy 100 millió olyan esetekre,amit nem tud az ember megvalósítani,viszont nem kéne utána fizetni az egyébként is drága rezsit,benzint.De szerintem se jó gazdagnak lenni,mert elveszti az ember a "barátait".
2014. máj. 8. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!