Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Az iskola elvégezhet engedély...

Az iskola elvégezhet engedély nélkül drogtesztet a diákokon?

Figyelt kérdés
Az igazgató kitalálta hogy pár diák különös viselkedése miatt, meg a pletykák miatt szúrópróba szerűen drogteszteket fog csinálni a diákokon. Már a rendőrséggel is felvették a kapcsolatot ha esetleg vlkinek pozitív lenne az eredménye. Engem mindössze az érdekelne hogy szülői engedély nélkül kiskorúakon elvégezhetik a drog tesztet? Van ehhez joguk?
2012. jan. 25. 00:24
 1/9 anonim ***** válasza:
hogy mihez van joguk nem tudom,de azt tudom hogy te kötelességed józanul megjelenni
2012. jan. 25. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
71%
Biztosan nincs. Szerintem csak így akarnak rátok ijeszteni. Mondjuk az durva, ha betépve megy be valaki.
2012. jan. 25. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Maidx14 ***** válasza:
69%
Ha nem követtél el bűncselekményt elvileg megtagadhatod a drogteszt elvégzését.
2012. jan. 25. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Te megtagadhatod a drogtesztet, ő pedig kirughat.

Ilyen egyszerű

2012. jan. 25. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Maidx14 ***** válasza:
100%
Pontosabban eltanácsolhat, amit ismét megtagadhatsz. Az már más kérdés, ha a tanári gárda összefog ellened, elérik, hogy kirugjanak.
2012. jan. 25. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Maidx14 ***** válasza:

De figyel csak, olvasd el ezt:


1995 óta működő jogsegélyszolgálatunkon eddig közel 4000 ügyfélnek nyújtottunk jogi segítséget. Sokan csak a jogi helyzetet szeretnék megismerni, többek viszont súlyos alapjogsértés áldozataiként keresnek meg bennünket. Előfordul, hogy egy-egy ügyfél ügyvédjével jön el hozzánk konzultációra.

Irodánkban ügyvéd munkatársaink fogadják az érdeklődőket és a segítségre szorulókat. Az egyszerűbb esetekben szóbeli tájékoztatást adtunk a jogszabályokról és szakmai tapasztalatainkról. Olykor - az ügy jellege miatt - más ügyvédet vagy jogvédő szervezetet ajánlunk a hozzánk fordulóknak. Számos esetben pedig a mi ügyvédeink vállalják a jogi képviseletet: védelmet a büntetőeljárásban, beadványok megírását a hatóságok részére, képviseletet a bíróságokon.


Félfogadás:


Telefonos bejelentkezés alapján (névtelenül is!)

Kedd: 14-16 óráig

Tel: 209-0046, 279-0755


Online jogsegély: tasz@tasz.hu

2012. jan. 25. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
34%
Minket is "fenyegettek" anno ezzel, szerencsére nem csinálták meg a teszteket :P
2012. jan. 25. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Kináljátok meg az igazgató urat\nénit,hátha megenyhül. :D
2012. jan. 25. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Csak megjegyzem hogy engem nem zavar ha elvégeznek egy ilyen tesztet, mert nincs mitől félnem. Nem füvezek nem kábítószerezek. Mindössze az érdekelt hogy az iskolának van-e ehhez joga vagy nincs. De köszönöm a válaszokat
2012. jan. 25. 14:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!