Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy írjak regényt? Nincs...

Hogy írjak regényt? Nincs alapsztori. Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Elég nagy "álmodozó" vagyok. Általában valós emberek és helyzetek köré alakítok ki történeteket a fejemben; baleseteket, megmentést, örömöt, szomorúságot, happy end-et... Eszembe jutott, hogy ebből lehetne írni egy regényt, de nem tudom, hogyan? Konkrét alaptörténetem nincs, csak eszembe jutnak a dolgok, és elég hamar ki is megy a fejemből. Tudok fogalmazni és a fantáziám is jó, csak épp azt nem tudom, hogy kezdhetnék neki.
2009. jún. 1. 14:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Kezd el egy olyan ember storyját aki kezdő író de egyszerűen nem jut semmi az eszébe :) és innentől bonyolódhat a dolog... hidd el csak az első húsz oldal nehéz utána már élvezettel ülsz le hisz téged is izgatni fog, hogy hogyan tovább.
2009. jún. 1. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Mindig hordj magadnál egy jegyzetfüzetet, és írd le az aktuális ötleteidet. Így később elolvasva, megrágva őket könnyebben összeállhat egy konkrét regény.
2009. jún. 1. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Kezdhetnéd novellákkal.
2009. jún. 1. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

nekem is ez a gondom, bár ha leülök, akkor csak úgy jön, magától. már két 'regényt' írtam, most gondolkodom egy újabbon, bár mostanában verseket írok. szóval ülj le, próbáld valahogy elkezdeni. az e legnehezebb, de utána menni fog. nekem inkább a fejezetekre tagolás nem ment, az első regényemben nincsenek, csak egy rémhosszú szövegaz egész.. XD

HAJRÁ!:):)

2009. jún. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Avalanche ***** válasza:
Én ilyenkor fogok egy füzetet, leírom bele a gondolataimat (ami eszembe jut, lehetnek abszolút összefüggéstelenek), átnézem őket, és általában ki jön belőle egy történet, és elkezdek dolgozni rajta. =) Sok sikert.
2009. jún. 1. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én is szoktam írni de eddig csak novellákat írtam. Meg hasonlókat. Most szeretnék írni egy egész regényt. Én az ihletet nem úgy szerzem mint más. Én tekerni szoktam egy füvest ha van rá pénzem, rakok be olyan zenét amibe nincs szöveg és a gondolataim le írkálom amik jönnek. Nem muszálly minden esetbe rossznak látni a marihuanat. Például az alkotásba ,kreativitásba ,művészetbe nagyon jó. A legtöbb művész tolt drogokat rendesen és a fű az még nagyon könnyű drog. :D
2010. jan. 10. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!