Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Büszkék vagytok magatokra,...

Büszkék vagytok magatokra, hogy a SOTE-ra jártok? Mennyire nehéz az egyetem? Milyen a kollégium?

Figyelt kérdés

2012. febr. 17. 19:49
 1/2 bensdorp ***** válasza:
60%

Az lehet büszke magára, aki elvégzi az orvosi egyetemet, nem az, aki még csak oda jár. :)

Az, hogy kinek milyen tudományt nehezebb tanulni, egyénenként változik, de vitathatatlanul az orvosi egyetemeken (különösen általános orvosi karon) kell a felsőoktatásban a legtöbb tananyagot magadba préselni. Szintén nagyon nehéz orvosként a számonkéréseken kívüli lelki megpróbáltatásokat feldolgozni és a helyén kezelni (gondolok itt a halálos betegségekre, egyéb halálokokra, szörnyű emberi sorsokra, amikkel nap mint nap szembesülni kényszerülsz majd). Már az egyetemi évek alatt ér majd jó néhány megrázkódtatás, döbbenet, a tanulásban pedig óriási lesz a stressz. Mindez nem jelenti azt, hogy nem éri meg erre a pályára menni, a legszebb tudomány, amit tanulni lehet, és a legszebb hivatás, ami létezik. Magam is boldog vagyok, hogy ezt a területet választottam. De nagyon elhivatottnak kell lenni hozzá: egyetem alatt nagyon kell akarni, ami utána jön majd, azt pedig majd csak szívvel-lélekkel érdemes csinálni.

2012. febr. 18. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Szerencsés vagy, hogy végig tudtad csinálni! :) Gratulálok és sok sikert kívánok Neked! :)
2012. febr. 19. 10:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!