Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért kellene megkérdezni...

Miért kellene megkérdezni valakit a vonaton a 4-es ülésben ha csak egyedül van, hogy leülhetek-e? Van jegyem jogom van leülni kérdezés nélkül is. Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
2012. febr. 22. 15:29
 1/8 anonim ***** válasza:

Ez egyfajta szokás. Nyilván nem fogja mondani, hogy nem ülhetsz le mégis szokás, egy emberi kapcsolatfelvétel.


Attól, hogy bemész az ajtón és az ottlévő embernek azt mondo Jó napot! még nem lesz jó napja feltétlenül, de mindenképp kapcsolatot teremtettél vele, egy gesztus volt részedről.

Az az 1 mondat nekem még soha nem esett nehezemre, és soha nem is utasították vissza az ülőhelyet.

2012. febr. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Meg azért is illik rákérdezni,mert talán ott már ülne valaki csak épp a peronon vagy a másik fülkében beszél valakivel.
2012. febr. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Igen, ez amolyan udvarias szokás. Senki sem mondja majd, hogy nem ülhetsz oda, viszont jobb, ha megkérdezed; lehet, az illető nem egyedül utazik, csak a társa épp kiment a mosdóba, vagy még nem szállt fel.
2012. febr. 22. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Mellette tuti nem ült senki, mert ahogy felszálltam rá pár mp re indult a vonat... meg miért kéne köszönni? o.O te felszálsz a vonatra é köszönsz mindenkinek? o.O
2012. febr. 22. 17:37
 5/8 anonim ***** válasza:
Azért mert pl engem baromira szokott az idegesíteni ,h én 3 megállóval előbb felszállok mint a barátnőim (akik 3-an vannak) és a megállók között ilyen tapló parasztok kérdezés nélkül beülnek amikor én foglalom a barátnőimnek a helyet és utána még én leszek lecseszve ,h nem foglaltam nekik .. ENNYI! aztán még én leszek a bunkó ,ha azt mondom miután leültek ,hogy "elnézést de foglalt" . ja meg ez alapvető ILLEM!
2012. febr. 22. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ha később szálnak fel állnak, mindenkinek joga van leülni, nem foglalhatod le azt ami nem a tiéd. ;)
2012. febr. 24. 17:39
 7/8 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező. nem utaznék veled egy vonaton az már fix.
2012. febr. 25. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én is meg szoktam kérdezni illemből, de egyébként én sem értem, hogy miért kell ez. Amikor Angliában voltam, akármilyen járműre felszálltunk, leültem kérdezés nélkül, és mellém is leültek. Nem mintha bárki is megtilthatná, hogy oda ülj, ahova akarsz...
2012. márc. 24. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!