Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi a különbség az alabástrom...

Mi a különbség az alabástrom és a gipsz között?

Figyelt kérdés
Külsőre hogyan lehet megállapítani egy szoborról, hogy alabástrom vagy gipsz?
2012. febr. 28. 08:42
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát elég nagy különbség van. A Gipsz amolyan porózus, a fogása, mintha meszes lenne és eléggé puha. Az alabástrom kőkemény és nem hófehér, hanem kissé elefántcsont színű.
2012. febr. 28. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Értem és köszönöm! Akkor az én kisplasztikám nem tudom miből van ha az alabástrom kőkemény. Csont színű, de viszont puha anyag, körömmel bele tudok karcolni. Az biztos, hogy nem műgyanta, merthogy egy antik darabról van szó.
2012. febr. 28. 15:22
 3/8 anonim ***** válasza:
Igen, pont ez az egyik lényeges dolog, hogy míg a gipszbe bele tudsz karcolni, az alabástromba nem. Egyébként magán a faragáson is látszik, nehéz ezt le írni. Mivel eleve keményebb anyagról van szó, soha nem olyan kifinomult a szobor kidolgozása, mint pl. egy gipsznél.
2012. febr. 28. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Előbbi kettő voltam. A műgyanta is elég kemény, szóval abba de tudnád a körmöd bele nyomni. Ha régi, akkor lehet kissé fakóbb, még ha gipsz, akkor is. tudod ezt látni kellene, így elég nehéz megmondani. Ha kissé meglátszik a körmölésed, nagy valószínűséggel gipsz. Tudni kéne honnan van, mikori kb. Mindegy. ne törődj vele, minden érték ami a múltból származik. :-)
2012. febr. 28. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
*abba SE tudnád...
2012. febr. 28. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Hagyatékból van, régi, féltve örzöm, úgy érzem szerencsét hoz. :)

Holnap lefotózom, egyébként egy kegytárgy, és nézd meg légszi, vöröses "izzadás" van az anyagon.

2012. febr. 28. 18:59
 7/8 A kérdező kommentje:
*légyszi
2012. febr. 28. 19:00
 8/8 Abigail La'Fay válasza:

Szerintem a leírásod alapján alabástrom. Nem értem a válaszadót, mivel az alabástrom rendkívül puha... (és nem kőkemény :) ) annyira, hogy körömmel karcolható. Nagyon zsíros tapintású, áttetsző anyag. Van fehér, sárgás, szürkés. Szobrokat faragnak belőle.

...és véletlen épp egy ilyenen dolgozom. Sima fafaragó késekkel :)


[link]

2017. nov. 15. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!