Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mi a különbség a modell...

Mi a különbség a modell gipsz, a stukatúr gipsz között?

Figyelt kérdés
..és melyik jobb a falon lévő üregek,lyukak,egyenetlenségek betapasztására?
2011. jún. 10. 18:21
 1/5 anonim ***** válasza:
80%

A Modell gipsz fehér, a stukatúr pedig szürkés. és talán kicsit rosszabb minöségű.

Teljesen mindegy melyiket használod.

Viszont ha nagy felületet akarsz glettelni, vegyél arra való glettanyagot. A gipszek túl gyorsan kötnek önmagugban.

2011. jún. 10. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A gipsz csak néhány centis lyukak bejavítására jó, de festés előtt azt is glettelni kell!

A stukatúr vagy modell gipszhez 1/3 arányban homokot keverve jól lehet vele dolgozni. A homokot keverd el a vízzel, és ehez keverd hozzá a gipszet, de ne kevergesd sokáig, mert akkor hamar megköt. Amikor félig megkötött a spaklival le lehet tolni a felesleget.

Meszelt falnál a gipszhez meszet keverve lehet lassítani a kötési időt, és glettvassal felhordani. Ilyenkor jobb a modell gipsz, mert kisebb a szemcsemérete, simább lesz, és fehér.

Tapéta alá CMC ragasztóval kevert gipsszel is lehet glettelni.

Ha diszperziós festéket akarsz felkenni, akkor ne használj gipszes glettet, mert bár én még nem próbáltam, de azt mondják ledobja a diszperzitet.

2011. jún. 10. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az utolsó mondat javítva:

Ha diszperziós festéket akarsz felkenni, akkor ne használj MESZES glettet, mert bár én még nem próbáltam, de azt mondják ledobja a diszperzitet.

2011. jún. 10. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A modell gipsz lassabban köt (hogy legyen idő igazgatni) a stukatúr gipsz gyorsan, hogy lehessen minél hamarabb a következő részt csinálni...

van azért színbéli különbség is.

2011. jún. 10. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A modell gipsz lassabba köt és a szemcsemérete is kisebb.

A stukatúr gipsszel esetleg a nagyobb lyukakat érdemes bejavítani mert hamar megköt és utána rá kell javítani modellgipszel vagy glettel.

2011. jún. 10. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!