Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Rajtam múlik? Ti hisztek...

Rajtam múlik? Ti hisztek ezekben, hogy "mindenki a maga szerencséjének a kovácsa"? én már nem.

Figyelt kérdés
Úgy látom hogy aki szépnek és okosnak SZÜLETIK azoké a siker és a boldogság. Születni kell, ami mázlin alapszik. Minden egyéb elmélet csak a szerencsétlenek önérzetét próbálja vígasztalni.

2012. márc. 4. 20:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A szépeknek, okosaknak könnyebb érvényesülni, de néha pont ezért nehezebb is. Viszont szorgalommal, jó kommunikációval, talpraesettséggel, jó idomulással másokhoz, és bizonyos helyzetekhez, kitartással, egyszerűbb észjárással, vidámsággal, és közvetlenséggel néha többre jut egy ember, mint szép és okos embertársa.
2012. márc. 4. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
És még valami első vagyok. Én ha szerénytelen is, szép és okos vagyok, de mindig kifogásokat kerestem, kicsit lusta voltam, kicsit gátlásos stb. Még így is sok minden sikerült, de túl sokra nem vittem. Egy kor után azonban ez elmúlt, azóta nincs lehetetlen. Tehát önmagában a szépség és az okosság nem elég. kellemesen teltek eddigi éveim, mindenkinek tetszettem, sokan szerettek, de a lényeg, az értékes élethez vezető út, önbizalommal, szorgalommal, és egyéb fent már említett tulajdonságokkal van kikövezve. na. Mondtam, hogy okos vagyok:D
2012. márc. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Ha valaki szép és okos, tehát jó tulajdonságokkal rendelkezik + a fentiekkel amiket említettél akkor SOKKAL többre viszi mint aki minden mással rendelkezik de nem szép + okos.... ki van ez találva jól... láttam már rá példát, nekem esélyem sincs pl. két egyetemet vinni meló mellett, pedig szeretném mert nagy a tudásvágyam. De ha meg szakadok sem tudnám - nem vagyok elég okos. Ennyi.
2012. márc. 4. 20:54
 4/12 anonim ***** válasza:
Na jó akkor másik hangnem kell neked. Ha szép lennél, és okos , de itt sopánkodnál tanulás helyett, akkor sem vinnéd semmire. És így sem fogod! Az okosság nem varázserő! Az okosak is éjszakákat tanulnak végig, aztán mennek dolgozni! Gondolod két diploma, és munka nélkül is kapható juttatás jár az "okosak"-nak?! tanulni, küzdeni, éjszakázni dolgozni nekik nem kell?!
2012. márc. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nem érted. Nekik is kell küzdeni. Persze. De a relatív egységnyi erőfeszítésükért többet kapnak vissza (a könyvből / társadalomtól). Ha egy szép ember kedves másokkal az nagyobb hatású mintha eegy átlagos külsejű tenné ugyanezt. Ha egy okos ember ül egy órát a könyv fölött jóval többet halad mint az átlagos. A lényeg hogy adottságokkal születtek amiket ha kihasználnak - ami persze hogy munka! - de többre viszik mint pl. én, aki ha MEGSZAKADOK a tanulásban / melóban sem érem azt el. És ez ellen nem tehetek semmi, nincs az a munkamennyiség ami nullává redukálhatná a különbséget. Adottságot az ember KAP, nem pedig megdolgozik érte.
2012. márc. 4. 22:16
 6/12 zeronibble ***** válasza:
Az a kérdés, hogy mit szeretsz csinálni. Nehézségek mindig vannak, és sose kevés. Amit szeretsz, azt leginkább a kezdettől sikeres elsajátítása és művelése tette számodra szerethetővé. Ha nem tudsz ilyenről, akkor keresned kell csak. Ha azt akarod hinni, hogy nincs semmi hivatásod, hát hidd. Jogod van hülyeségekkel hülyíteni magadat, ezt senki nem veheti el tőled... Persze ha már nem muszáj szenvedni, akkor miért ne állnál pályára? Sajátra, örömmel. Egyetlen feladat megtalálni és tökélyre fejleszteni. Meg merem kockáztatni, hogy még eléggé szép is leszel tőle.
2012. márc. 5. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
És akkor mi van? Mit akarsz ebből kihozni?! Ezzel fog telni az életed, hogy sopánkodsz, hogy másoknak bezzeg könnyebb? Emiatt nem haladsz. ha ennyire nem hiszel a képességeidben, akkor helyezd magad egy szintre, ahol viszont dolgozz, tanulj, építkezz szorgalmasan, és ne hasonlítgasd magad azokhoz, akikhez (SZERINTED) nem érsz fel képességekben. Az élet megállna, kukások, utcaseprűk, pékek, postások, kőművesek stb. stb. nélkül! Ami nem azt jelenti, hogy ők nem lehetnek kifejezetten okos eberek, egy ország látott már példát rá, de ezek a szakmák, és még rengeteg, elérhetők csekélyebb képességekkel is. De ezt is kimagyarázhatod, hogy "...de nem érted még mindig, nekem akkor is nehezebb, mert jaj, én jaj így, jaj, úgy..."
2012. márc. 5. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Igen, egy megkeseredett kis **** vagyok, mert felfogtam hogy elértem a képességeim határait, és nem tudom őket átlépni (pl munka melletti tanulás - egyszerűen nem megy nem vagyok elég okos, nincs meg a szellemi kapacitásom hogy 2 óra alatt olvassak el 100-200 oldalt), és ez elkeserít.

Voltam IQ teszten is neuropsszichológusnál ott 120 jött ki de szerintem tévedett a hölgy.... remélem nincs már messze a Mátrix megoldása hogy csak bele kell tölteni a tudást az agyba- én már csak abban bízom :)

2012. márc. 5. 22:16
 9/12 zeronibble ***** válasza:
Te nem hülye vagy, hanem maximalista. Elég körülnézni, mekkora dilettánsok randalíroznak felelős posztokban. Tojnak a hibákra. Mármint ki se javítják, tagadnak és mást okolnak. Vagyis tőled csak annyiban térnek el, hogy hülyébbek, és hogy CSINÁLNAK VALAMIT.
2012. márc. 7. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A szépséget is ápolni kell, edzeni, fogyókúrázni, és bármilyen zseniális képességeid is lennének, azokkal sem érnél semmit, ha nem képeznéd magad.
2014. dec. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!