Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » "Mindenki a maga szerencséjéne...

"Mindenki a maga szerencséjének kovácsa"- ez mióta liberális duma?

Figyelt kérdés
Már sokszor elküldtek a fenébe, hogy ne mondogassam ezt a "libsi" dumát(egyszer még itt az oldalon is). Nem értem, hogy ez miért lenne liberális. Vagy vmi homoszexualitást népszerűsítő jelentése van, amiről én nem tudok?
2011. aug. 31. 23:01
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Azért liberális, mert individualizmust hirdet, ami a liberalizmus egyik alkotóeleme. Szerintem egyszerű.
2011. aug. 31. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Akkor mi a célszerű? Ha a saját életünk alakulását valaki másra bízzuk?
2011. aug. 31. 23:05
 3/20 anonim ***** válasza:
76%
Ez egy nagy igazság az esetek zömében, semmi más jelentőséget nem kell neki tulajdonítani.
2011. aug. 31. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
67%

Akinek nincs semmije, az annyit is ér.


(Lázár Jani voltam, sziasztok!)

2011. aug. 31. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
88%
2011. aug. 31. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

"Mindenki a maga szerencséjének kovácsa"- ez mióta liberális duma?


Ez egy ősrégi liberális és konzervatív szöveg.


Liberális, amennyiben individualista.

Konzervatív, amennyiben funkcionalista.

2011. szept. 1. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
91%
Ezt a Krisztus előtt 300 körül élő Appius Claudius Caecus, a h¸ires Via Appia építtetője mondta, de ő is csak idézte az akkor népszerű Philémon görög komédiaköltőt: Fabrum esse suae quemque fortunae (Ki-ki saját szerencséjének kovácsa). Így hát a mondás 2500 éves.
2011. szept. 1. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
75%
Felfogható liberális szólásnak is, például ha azt mondod egy szegény sorsú embernek, hogy miért nem nyit kávézót bécsben. Normális esetben viszont arra vonatkozik, hogy a sikerért tenni kell.
2011. szept. 1. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
91%

02:09! Ezzel azt akarod mondani, ha valaki hülye és bunkó, akkor liberális? Mert akkor nagyon el vagy tévedve...


A szólás azt jelenti, hogy vágysz valamire az élettől, akkor neked kell tenned érte, és nem várni, hogy "szádba repüljön a sült galamb", vagy hogy más csinálja meg helyetted a dolgokat. Ez annyiban valóban liberális, hogy azt mondja, hogy ne az állambácsitól várd a jó életet, hanem magadnak kell érte tenni - de ebben nem látok kivetnivalót.

2011. szept. 1. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
81%
Általában szélsőjobboldalinak szoktak engem titulálni, de én is szoktam ezt a mondást hangoztatni. Vazzeeee, egy libsi náci lennék??? OMG!
2011. szept. 1. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!