Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit vegyek? Csau--csau kutyát...

Mit vegyek? Csau--csau kutyát vagy -laptopnotebook-ot használtan? 11-éves vagyok! Melyik lenne jobb, de a részleteket is nézve! ://

Figyelt kérdés

Egyiket tudom csak megvenni.:(

11-éves vagyok!


2012. márc. 8. 16:39
 1/8 anonim ***** válasza:

A laptopnotebook nem eszik annyit mint a kutya. A kutyára utána is sokat kellene költeni: injekciók, kutyakaja, esetleges állatorvosi ellátás..stb


A notebook jobban megérné

2012. márc. 8. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A csaucsau nagyon aranyos kutyus,de kutyát csak akkor vegyél,ha tudod sétáltatni napjába legalább háromszor(még akkor is ha van kertje),ja és ha nincs kertetek,akkor eleve ne is vegyél.

Laptopot meg nyugodtan vehetsz...mennyi pénzed van? mondjuk ilyen 20-30 000 ből egyiket se kapsz...

2012. márc. 8. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 tetris ***** válasza:
A laptopot, ha megunod, ki lehet kapcsolni. A kutyát nem lehet.
2012. márc. 8. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Hát nekem jelenleg 13-ezrem van anyámék még raknának hozzá 10-ezret!

Amúgy igen van kertünk, elég nagy!

De úgy tudom hogy a csau-csau nagyon lusta kutya!

Anyukám nagyon szereti a dobbermanokat neki is volt dobbermanja és nekem is tetcik azért.:) De egyszerűen nem tudom eldönteni, viszont igazatok van 30.000ezerből nem lehet jó notebook-ot venni! :((

2012. márc. 8. 17:34
 5/8 anonim válasza:
Chow-chow kutyát!! Nekem is van 2,egyátalán nem lusták. Imádom őket:) 14/L
2012. márc. 8. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

én laptopnotebookdesktoptabletpcsmatphone-t vennék....


Amúgy 30000-ből lehet használtan notebookot venni, de az olyan is. Viszont, ha veszel egy viszonylag jót, akkor pár évig nem kell rákölteni és nincs felelősség sem.


Ha kutyát veszel (nem tudom mennyi egy chow-chow, de gondolom majdnem a használt notebook szintjén van), azt napi 3 sétára el kell vinni, játszani vele, ápolni, etetni. A kaja is pénzbe kerül, és ha hosszabb távra tervezel, és él a kutya mondjuk 15 évig, az elég szép pénzt jelent. Mind neked, mind a szülőknek.

De a legfontosabb, hogy a kutya felelősségre taníthat.

Ha mindezeket képes vagy teljesíteni, vehetsz kutyát.

2012. márc. 9. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Hát, akkor már nem tudom mit csináljak, az a helyzet hogy a kutyára télleg nagyon sokat kéne költeni, de viszont ha veszek egy notebook-ot használtan ( igaz hogy nem találok igazából egy normálisat sem :// )

Arra meg nics garancia és bármikor tönkremehet és kidobtam az ablakon 30.000Ft-ot.:/

2012. márc. 9. 12:02
 8/8 anonim ***** válasza:

Neked kell eldönteni,amit persze te is pontosan tudsz - ebbe még a szüleid szólhatnak bele.

A másik,hacsak a laptopban el nem romlik valami alkatrész(rendeltetésszerű használat,vírusirtó,tűzfal megléte,fennállása esetén kicsi rá az esély,hacsak nem borítasz rá kakaót,stb.),akkor az max.időnként igényel karbantartást(azt meg lehet úszni nagyon max. egy évben 2x 3-4 órában),az összes többi időben használhatod,nyüstölheted,míg a kutyával egész életébe,az elaltatásáig vagy az haláláig foglalkozni kell... azért pedig ne vegyél kutyát,hogy pár hónap mulva méreginjekció miatt haljon meg,csak azért mert nem volt szegényre elég időd...

2012. márc. 9. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!