Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ért ehez a német leckéhez...

Ért ehez a német leckéhez valaki? Ezt a német szöveget le kéne fordítani magyarra ( bőv. Lent)

Figyelt kérdés
König Matthias fahrt eines Tages über Land und besucht die Dörfer seines Königreichs. Die Bauern gehen mit ihren Frauen und Kindern vor das Dorf und erwarten dort den König. Aber der König kommt nicht auf der Hauptstaße, sondern auf einer Nebenstraße in das Dorf. Er sieht keinen Menschen auf der Straße. Schließlich schickt er einen Deiner in die Hauser der Bauern. Doch auch dieser findet keinen Menschen. Da sieht der König hinter dem Haus eines Bauern eine Frau. Er geht zu ihr und sagt: Du bist allein. Wo sind die Bauern des Dorfes? Die Hauser deiner Nachbarn sind leer. Meine Nachbarn sind mit ihren Frauen und Kindern vor dem Dorf und erwarten dort ihren König. Ist hier König nicht auch dein König? Warum erwartest nicht auch du den Besuch deines Herrn? Warum ruhen deine Hande heute nicht? Ich habe keine Zeit. Ich bin allein mit meinen sieben Kindern. Sie brauchen Brot. Also arbeite ich alle Tage und habe keine Zeit für den Besuch meines Herrn. Der König sieht ihre Hande und ihr Gesicht und sagt: Ich sehe , du bist arm und hast keine Zeit für den Besuch deines Herrn. Aber dein Herr hat Zeit für dich. Sage deinen Nachbarn: Ich habe keine Zeit für den. Besuch unseres Königs. Da macht der König mir einen Besuch. Die Frau sieht die Kleidung des Königs und erschrickt. Der König zieht einen Ring von seinem Finger und gibt ihn ihr. Dann schenkt er ihr hundert Geldstücke und verlaßt sie.
2012. márc. 8. 17:46
 1/4 anonim válasza:
Google fordító, igaz, hogy sokszor hülyeségeket dob ki de legalább ki tudod következtetni a viszonylagos tartalmat xD
2012. márc. 8. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Kössz a sok segítséget!!
2012. márc. 8. 19:10
 3/4 anonim ***** válasza:

Egy nap Mátyás király átutazik az országon és meglátogatja királysága falvait. A parasztok asszonyaikkal és gyermekeikkel a falu előtt várják ott a királyt. De a király nem a főutcába megy, hanem a falu egy mellékutcájába. Nem látott embereket az utcán. Végül egy „Deiner”-t (nem vagyok biztos benne, mit akar ez jelenteni) küld a parasztok házaihoz. De ő sem talált embereket. A király egy paraszt háza mögött lát egy asszonyt. Odamegy hozzá és mondja: Egyedül vagy. Hol vannak a falu parasztjai? A szomszédaid házai üresek. A szomszédaim az aszzonyaikkal és gyermekeikkel a falu előtt várják a királyukat. Ez a király nem a te királyod is? Miért nem várod te is az urad látogatását? Miért nem pihennek ma a kezeid? Nincs időm. Egyedül vagyok a hét gyermekemmel. Kenyérre van szükségük. Tehát minden nap dolgozok és nincs időm az uram látogatására. A király megnézi a kezeit és az arcát és mondja: Látom szegény vagy és nincs időd az urad látogatására. De az uradnak van ideje rád. Mond a szomszédaidnak: Nincs időm a királyunk látogatására. Mivel a király nálam tesz látogatást. Az asszony nézi a király ruháját és megijed. A király lehúz egy gyűrűt az ujjáról és odaadja azt neki. Majd ajándékoz neki száz aranyat és otthagyja őt (eltávozik).


Nekem ez tök fura volt nem múlt időben leírni, pedig úgy több értelmét láttam volna. Természetesen lehet, hogy rosszul fordítottam, de a nagyja kb. így hangzik.

2012. márc. 9. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm !! :D :)
2012. márc. 11. 19:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!