Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ez egy angol mondat és hiányoz...

Claudia Smith kérdése:

Ez egy angol mondat és hiányoznak belőle szavak amiknek a betűi összekeveredtek, be kell behelyettesíteni a szavakat. Segítettek nkem? (aiLnt) (aekps) (egnorrSt) (gino) (bginox) (lnoy) (dlorw) (abckl) (eilrsv) (eiprz)

Figyelt kérdés
The first Olympic games werw recorded in around 776 BC in Olympia, Greece. The Ancient Olympic Games consisted of....... on race, the "stade" race, wich was the length of the stadium about 200 metres..... . Over the years more running races and other events were added, e.g. ............, chaorit racing, long jump, javelin and discus throwing. Only young men could take part. They first modern Olympic Games were held in Athens in 1896. There are five rings (blue, yellow, ......., green, and red)in the emblem of the Olympic Games. They symbolize the five continents of the ........ The rings are interlocked to ...... friendship among the nations. The Olympic motto is " Citius,Altius,Fortius", wich is ....... for 'Swifter, Higher, .......'. The athletes or teams who come first, second and ...... win medals: gold,.....,and bronze.
2012. márc. 21. 19:42
 1/3 anonim ***** válasza:

Van aminél gondolkodni sem kell, például a kimaradt olimpiai karika színe adott, oda nem kerülhet más, csak egy szín. Vagy ahol nagy betű van, ott csak nagy lehet, vagy ahol van egy logikai összefüggés, ott is egyértelműek. Az ilyen típusú feladat két részből áll: szókincs, felismered-e az összekevert szavakat, és be tudod-e helyettesíteni a megfelelő szövegkörnyezetbe.


Most ha megmondják a választ, abból nem tanulsz sokat.


1. consisted of SPEAK (aekps)

1. beszédből állt


2. 200 metres ONLY (lnoy)

2. csak 200 méter


3. other events added, e.g. BOXING (bginox)

3. egyéb eseményt adtak hozzá, például a boxolást


4. five rings: blue, yellow, BLACK (abckl), green, and red.

4. öt karika: kék, sárga, fekete, zöld, piros


5. five continents of the WORLD (dlorw)

5. a világ 5 kontinense


6. which is LATIN (aiLnt) for

6. ami latinul így hangzik:


7. Swifter, Higher, STRONGER (egnorrSt)

7. gyorsabb, magasabb, erősebb


8. gold, SILVER (eilrsv), and bronze

8. arany, ezüst és bronz

2012. márc. 21. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Azokat pont hogy tudtam...:\\

És amúgy köszi, csak sürgősen meg kellett csinálni MÉG TÖBB feladatot is és ezt inkább kiírtam.:DDD

2012. márc. 23. 17:17
 3/3 A kérdező kommentje:

They had to be free men, and .... Greek. The was ....... a crown of olive leaves.


(glno)(ami szeritem long) (hosw)(ami szerintem show) (epirz)

(amit nem tudok)

bocsi ezt kihagytam.:DDD Tudsz segíteni??

2012. márc. 23. 17:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!