Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért nem bírják Magyarországo...

Miért nem bírják Magyarországon elfogadni, ha valaki sikeres, vagy "jól megy neki", meg tudja valósítani az álmait?

Figyelt kérdés
2012. márc. 26. 15:51
 1/5 anonim ***** válasza:
51%
Vannak akik úgy szereznek elégtételt, ha "sikeres" emberekre károghatnak. Mert nekik nem jött össze, úgy ahogy gondolták, ezért még a kákán is csomót keresnek.
2012. márc. 26. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Alapvetően azért, mert ez itthon nagyon keveseknek sikerül. Az emberek 80%-a nagyon kemény munka árán tud csak annyi jövedelemre szert tenni (vagy annyira sem), hogy kényelmesen eléldegéljen a családjával. Éppen ezért amikor szembe jön valaki, akinek "jól megy", arra bizony irigykedünk. Szerintem nem csoda. Ha nagyobb lenne az elégedettségük az embereknek, akkor nem irigyelnék a sikert mástól.
2012. márc. 26. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
39%
ez a magyar mentalitás, ez így volt, így van és így is lesz.
2012. márc. 26. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

3-as! Való igaz hogy nagyon sokan ilyenek. Nemrég olvastam a hírt hogy Rakonczay Gábor eltűnt magyar kenus kikötött, teljesítette a maga elé kitűzött távot, ezzel egy álma vált valóra. Csak tessék elolvasni a hozzászólásokat, mennyi szkeptikus ember van aki mást nem is tud csak belekötni hogy "biztos nem is tűnt el", máshogy nem tudják elviselni a másik sikereit:


[link]


De. Nem feltétlenül kell ennek a jövőben is így lennie! Mondhatja mindenki hogy "hát de mi magyarok vagyunk, nem tudunk változni", de ez csak kifogás!


[link]

2012. márc. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én tudom hogy az csak kifogás, és én nem is fogadom el hogy ez így van de minek küzdjek ellene ha sosem volt másképp és ahogy ma állunk nem is lesz....
2012. márc. 26. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!