Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha kiadatnám egy könyvem,...

Ha kiadatnám egy könyvem, hány %- ot kapnék minden eladott könyv után? Egy közepesen jó sztorival, de szép fogalmazással sikeres lehetek Magyarországon? /Fantasy/ Hány éves kortól lehet könyvet kiadni?

Figyelt kérdés
Talán nem ez a legmegfelelőbb kategória, de fontos lenne :)
2010. szept. 23. 20:24
 1/4 anonim ***** válasza:
51%

könyvet kiadni 18 éves kor fölött adhatsz ki azt hiszem, a bevétel pedig rendkívül kiadófüggő. Magyarországon legtöbb helyen olyan 5-10%-ot adnak a kiadók, külföldön van ahol 20%-is megvan. Egy közepesen jó sztorival is lehetsz sikeres, ha másoknak tetszik :)


Egyébként, ha tudsz jól angolul, próbáld meg lefordítani (esetleg spanyol, vagy német) és külföldön próbálkozni, mert a magyar kiadók nincsenek abban az anyagi helyzetben, hogy nagyon ismeretlen fiatalok könyvét kiadják, míg egy angol vagy amerikai kiadónak nagyobb erre a lehetősége :) És persze a te bevételed is nagyobb :)


Illetve jobban el is fogadják :) Szóval sok sikert, én is küzdök az első könyvemmel, hátha bejön :) hajrá :)

2010. szept. 23. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
86%

Egy osztálytársamnak 14 évesen kiadták egy verseskötetét, szóval tuti nem kell megvárnod a 18at.

Az, hogy hány százalékot kapsz, erősen kiadófüggő, ha tetszik neki, amit írtál, akkor magasabbat, ha nem lát benned fantáziát, akkor viszont ki se fogja adni.

2010. szept. 23. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

A korhatár miatt ne aggódj, inkább a költségek miatt.


Azt ajánlom, csinálj egy egy saját írói blogot, hetente írj, arról, hogy halad a könyved, idézz részleteket (de mindig csak egy kicsit, ne mond el a teljes sztorit.)


Második lépésnek csinálj egy írói Twitter accountot, ide is írj könyvedről, az a lényeg, hogy minél több rajongód legyen. Rajongóidat tájékoztasd a facebook-on, kérj véleményeket könyvedre.

Vond be az olvasót, kérj tippeket, hogy magukénak érezzék a történetet.


Egyébként nekem van egy ötletem, hogy lehet olcsón megúszni:Rakd fel a netre a könyve e-bookként, letölthető formában, így lesz pénzed kiadni. (nem tudom, jó ötlet-e, azt sem, hogy kell, én is írok egy könyvet, é próbálom kiadni.)


Talán neked könnyebb lesz, én még csak 13 vagyok, (tudom, nehéz elhinni, mert úgy fogalmazok...) a szülők meg mindenben meggátolnak...:/


SOK SIKERT!

2012. aug. 20. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Csak a tudományos vonalról tudok nyilatkozni: nálunk van egy ívszám alapján fizetett fix összeg (ez független a példányszámtól). Aztán már csak reprográfiai jogdíjat kapsz (szintén a terjedelmet veszik alapul).
2017. jan. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!