Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi fog történni, ha fogdossuk...

Mi fog történni, ha fogdossuk a higanyt?

Figyelt kérdés
A kémia tanárunk higany-nitrátot készített, amibe 5 forintosokat tett, amik ezüst színre változtak, és csúszósak lettek (a higanytól). Egy csomó ember fogdosta, sok embernek csinált ilyet. Én is szintén fogdostam ,és szürke színű lett tőle az ujjam de megmostam mindig utána (párszor nem rögtön). Őszintén!Lesz valami bajom? :ss

2012. márc. 28. 20:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Megengedte a kémia tanár, hogy fogdossátok?
2012. márc. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
aha :\
2012. márc. 28. 20:15
 3/6 A kérdező kommentje:
olvastam,hogy a bőrön át is felszívódik, és szuper mérgező anyag (na jó, azt,hogy mérhező tudtam magamtól is). félek,hogy higany mérgezést kapok :(
2012. márc. 28. 20:17
 4/6 cathilina ***** válasza:
Ha csak nagyon rövid ideig értél hozzá, akkor semmi. Mi is nyúltunk higanyba kémián (és fizikán is), nem árt. A szürke valami az ujjadon szerintem csak a higanyban lévő szennyeződés volt, ugyanis a kezed és a higany között fellépő adhéziós erő jóval kisebb, mint a kohéziós erő (tehát nem nedvesíti a kezedet). Hidd el, ha nehézfém került volna a véredbe, arról tudnál.
2012. márc. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm:)
2012. ápr. 3. 14:35
 6/6 anonim válasza:
nem lesz semmi bajod :)
2012. szept. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!