Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Minden ember önző?

Minden ember önző?

Figyelt kérdés
Kifejtem: ha belegondolunk az ember mindent érdekből tesz, még ha ajándékba adsz valamit az is érdek, hogy te is kapj valamit, esetleg ha nem vársz semmit, akkor is érdekből van az ajándékozás, mivel a TE lelki egészségedet ápolja, ha segítesz valakinek, és az boldogsággal tölt el ! Szóval ha adsz valamit, az is önzőség, mert a saját lelkedet akarod ápolni csak a segítséggel ! De ez mindenre igaz..
2012. ápr. 5. 15:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Sajnos nagyon sok önző ember van, de vannak önzetlenek is. Ők ha ajándékot adnak, szivesen teszik, és nem várnak semmit cserében. Segitenek másokon s nem várják el hogy megháláld. Te nem tudhatod, hogy kinek mi jár a fejében. :)
2012. ápr. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ezt tapasztalatból irtam
2012. ápr. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Vannak olyanok, akikben nincs önzés.

Azzal, hogy az önző ember azt bizonygatja, hogy minden önzés, ezzel csak önmagát akarja mentegetni.

Az emberek alapvetően önzők, annak is vannak nevelve, ettől még azoknak is nehéz megszabadulni, akik küzdenek ellene. És igen, amíg a küzdelem folyik, egy kis önzőség mindig megtalálható, de ha a küzdelem befejeződik, az önzés (és az ego) eltűnik.

2012. ápr. 5. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
3. ment a zöld kéz :D
2012. ápr. 5. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

az önzést és a saját érdeket külön kéne elöször is választani ugye.én például szivesen költök csinálok ajándékot vagy bármit és eszem ágába nincs hogy várjak valamit. az örömöt (és a szerinted önzést) nem az okozza hogy a lelkemnek jajdejó (ezzel ki foglalkozik alapbol mikor ad valakinek valamit?) hanem azért jó mert látod hogy a másik örül neki.

vagy ha a halálos ágyán valaki felajánlja a szerveit akkor szerinted mit kaphat utána a halálon kivül komolyan...vannak önzö emberek de nem mindenki az,sőt.

2012. ápr. 5. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

De épp erről van szó, hogy az ember ajándékot vesz, mert örömet akar okozni a másiknak, de közben ezzel magának is nagy örömöt okoz, ami ápolja a saját lelkét is, szóval ha úgy vesszük a mások segítés is öncélú (De örülök, hogy jót tehettem ma a másikkal :)) ) Értitek mire gondolok mostmár?

egyedül az az ami nem önzés, ha adsz valamit, de nem örülsz anak, hogy adtál, mondjuk ez így nehezen működik.. :D

2012. ápr. 5. 20:09
 7/14 anonim ***** válasza:
Egyszeruen termeszetesnek veszed, hogy segitesz masokon. Nem az esik jol, hogy te adhattal, hanem az, hogy a masik boldog emiatt.
2012. ápr. 5. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Igen, de ha jólesik, hogy adhattál, és legbelül azért akarsz jót a másiknak, hogy az a te lelki egészségedet is ápolja, akkor ugyan úgy önzőség !
2012. ápr. 6. 11:48
 9/14 anonim ***** válasza:

Kérdező, én egyike vagyok azoknak akik értik, hogy pontosan mire gondolsz.


Erre csak annyit tudok mondani: az embernek természetes igénye, hogy jól érezze magát. Ezen igények kielégítése csak onnantól kezdve önzőség, ha ezzel jelentősen korlátozza mások hasonló lehetőségét.


Érdekes filozófiai kérdés valóban. De az önzőség szót semmiképp sem alkalmazhatjuk azokra a dolgokra, amikor valaki pl. úgy ad a másiknak, hogy az neki is örömet okoz.

2012. jún. 21. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Igen, ha úgy vesszük ez közös önzőség! :D
2012. jún. 24. 22:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!