Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Az önbizalomhiányt hogy lehet...

Az önbizalomhiányt hogy lehet leküzdeni, és honnan ered a dolog?

Figyelt kérdés
Nem a külsőmmel van a baj, azzal teljesen megvagyok elégedve.
2012. ápr. 6. 23:34
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem csak a külsőből eredhet az önbizalomhiány. Az jó hír ha te meg vagy elégedve a külsőddel.

Mióta érzed úgy, hogy önbizalomhiányod van?

Volt már olyan, hogy valamit szerettél volna elérni, de valami vagy valaki meggátolt benne, mert elhitette veled, hogy nem vagy rá képes?

Vagy olyan társaságnak a tagja vagy, ahol úgymond íratlan és kimondatlan szabály, hogy mindenki egyformán öltözzön (pl. trendin, emósan vagy goth ruhában), cigizzen, piázzon, ugyan azt gondolja mindenről, és te teljesen más vagy, csak minden áron szeretnél megfelelni nekik?

Vagy sokszor megaláztak már? Esetleg volt egy konkrét eset, amikor annyira megaláztak, hogy azóta nem vagy biztos önmagadban?

Vagy egyszerűen serdülsz, nem találod a helyed a nagyvilágban, nem találsz segítséget, mindent elrontasz?

Ezernyi oka lehet. Most csak ennyit. XP

2012. ápr. 7. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Annyi biztos, hogy itt nem fogsz tudni szakértői segítséget kapni, de ha akad itt egy bölcs ember, talán tud valami okosat mondani.
2012. ápr. 7. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Kb. úgy 3-4 éve még szerintem egy normális önbizalommal rendelkeztem, de azóta ezt sajnos nem mondhatom el. Nem gátol semmi, és senki sem akadályoz meg abban, amit elszeretnék érni, sőt, örülnek is neki, hogy az építészeti vagy orvosi pályát választom. Hát nem igazán tartozok társasághoz, vagyis persze benne vagyok egyben, de nem nagyon követem őket, és többnyire meg sem szólalok. Ennek a kis csapatnak a tagjai (egyik egyébként volt barátnőm) szoktak szinte minden dolgomba beleszólni, hogy például miért nem szeretem a rágót, miért eszek lassan, miért nem szeretem a disney-es sztárokat satöbbi. Szóltam már vissza párszor, de manapság már csak elengedem a fülem mellett, mivel egyáltalán nem érdekel. :)
2012. ápr. 7. 12:33
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem is kell, hogy érdekeljen. :)

Hasonló amit én is utálok. Egyszer belekeveredtem egy társaságba, mert rávitt a kényszer. Tök fölösleges hülyeségekről csevegtek. Én se szóltam hozzá a témához. Egyrészt mert csupa olyan személyről volt szó, akiket nem ismertem, másrészt mart amiket mondtak - ráadásul párhuzamosan - annak a felépítésében semmi logika nem volt. Nem derült ki belőle mikor történt, kivel, micsoda és hogyan. Egy összefüggéstelen massza volt. Már majdnem elásítottam magam, amikor megkérdezték, hogy szeretem-e dj nem tudom kicsodát. Megmondtam, hogy nem ismerem. Erre mindenki össze nézett és nevetve kérdőre vontak, miért nem ismerem.

-"Hát diszkóba nem szoktál járni?"

-"Soha"

-"ÚÚÚÚR ISTEEEEN!!!"

-"De shakeelni azt tudsz?"

-"Rázni?? Nem"

-"Hol élsz te, barlangban?!!"

Sok undorító dolog van a világon és ez az előbbi az egyik. Undorító dolog társaságban megalázni a másikat, amiért a másiknak nem olyan az ízlése, mint neki.

Sok ilyen kretén él, és sajnos nem lehet fejbe lőni őket, de jogodban áll megvédeni magad tőlük.

Ezek után olyan személyekre és cselekvésekre kérdeztem rá, amiket én ismertem, ők pedig még nem is hallottak róla. A végén pedig ugyan úgy megkérdeztem: "Hol élsz te, barlangban?" Az illető akinek szólt, valamivel okosabb volt a többi, üresfejű társánál és leesett neki miről szólt ez az egész. Bocsánatot kért és azóta is jóban vagyunk.

2012. ápr. 10. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!