Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Kihallgatással kapcsolatos...

Kihallgatással kapcsolatos kérdés?

Figyelt kérdés

Kaptam egy levelet, beidéztek tanúnak kihallgatásra. A levélben nem írják le,hogy miről van szó.Telefonon nem érem el őket,hogy ügyszám alapján tudjanak mondani ezzel kapcsolatba információt.


Kb. februárban részegen lejött a szomszéd, rángatta az ajtónkat, és üvöltözött. Kihívtuk a rendőrséget. Felírták az adatainkat ( enyémet meg anyukámét). De NEM tettünk feljelentést.

Emiatt beidézhetnek tanúnak? Egyébként nem múltam el 18 éves, de a levélben nem írják, hogy nagykorú megjelenése kötelező.



2012. ápr. 8. 15:52
 1/1 anonim ***** válasza:

Be. Nem tudom pontosan mit csinált, de lehet, hogy garázdaság vétség miatt eljárás indult ellene, ehhez nem kell feljelentés. Szülőddel együtt menjél, (vagy gyámoddal). Nem szokás beleírni egy idézésbe, hogy miről van szó, a megjelenés kötelező, majd ott megmondják.


18 év alatti személynél értesítési kötelezettség van, de nem kötelező a kihallgatáson a jelenléte.

2012. ápr. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!