Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan szerezzen munkatapaszta...

Hogyan szerezzen munkatapasztalatot egy dolgozó ha nem veszik fel sehova?

Figyelt kérdés

Érdemes lenne elvégezni egy bolti eladó tanfolyamot?Mennyivel több esélye van azoknak akik már elmúltak 30 éves kor felett a huszonévesekkel szemben?


Nem vesznek fel,de elvárják hogy legye minimum 3 éves munkatapasztalat.Bolti eladó végzettséget szeretnék,de nem tudom elvégezni mert nincs rá lehetőségem pénzügyileg.Munkaügyi központ által támogatott finanszírozásra meg nincs lehetőség.



2012. ápr. 10. 09:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát azért, mert a patronok parasztok. Nekik csak a saját zsebük a lényeg.

Azt nem értik meg, hogy van egy csomó kétségbeesett, leszegényedett munkakereső, akiknek NINCS HONNAN abban a munkakörben tapasztralatuk legyen.

Tehát ha egy pénztelen ember munkát keres 95% ban humbukkal áll szemben, a többi TÉNYLEG lehetőség.

Ezeknél vagy egy egész havi fizetésre való pénzt kell befizetni erre-arra ( kurzus, orvosi vizsgálat stb. ) vagy nem alkalmaz ha nincs 100 év tapasztalatod, vagy tart négy nap "próbaidőt", majd odacs*szik, hogy "nem váltál be, mehetsz a szemed világába" stb.

2012. ápr. 10. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

" Érdemes lenne elvégezni egy bolti eladó tanfolyamot?"

-igen,érdemes.Egy jó szakma mindig jól jöhet.


"Mennyivel több esélye van azoknak akik már elmúltak 30 éves kor felett a huszonévesekkel szemben? "

-ugyanannyi eséllyel indul. Vannak akik kimondottan fiatal gárdát akarnak maguk köré.Egy huszonéves is lehet nagyon jó a szakmájában.Arról nem is beszélve,hogy a 30 évesek is voltak egyszer huszonéves tapasztalatlan eladók.


"Nem vesznek fel,de elvárják hogy legye minimum 3 éves munkatapasztalat."

- Ez nem változott.20-30 évvel ezelőtt is így volt.Én lassan 20 éve végeztem a szakmunkásképző iskolával.Anno annak idején is ez volt a követelmény.Legyen X.év gyakorlatod.Én gyakorlatnak mindig beírtam az iskolai gyakorlati időmet.Elfogadták.Ezt ma is meglehet csinálni.Attól kell kérni gyakorlati referenciát akinél iskolai gyakorlaton voltál.Mindig adnak.(és már van gyakorlatod.)


"Bolti eladó végzettséget szeretnék,de nem tudom elvégezni mert nincs rá lehetőségem pénzügyileg."

- Én régész szeretnék lenni,de nincs nekem sem anyagi lehetőségem rá. Szóval 2 megoldás van.Gyűjtesz pénzt,és amikor összejött elvégzed a tanfolyamot.Vagy keresel olyan iskolát ahol részletben is lehet fizetni a tanfolyamot.

A párom villanyszerelő akart lenni világéletében.Nekünk sem volt meg az anyagi keret hozzá,de az iskola engedélyezte a részletfizetési lehetőséget.

Sajnos ingyen ma már semmit nem adnak.


"Munkaügyi központ által támogatott finanszírozásra meg nincs lehetőség."

- Vannak központok ahol van rá lehetőség.Ezek szerint ahol te lennél regisztrált ott nincs.Ezzel nem tudsz mit tenni.

2012. ápr. 10. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Elég gázos az oktatási rendszer részéről meg a magyar munkáltatók részéről is.Az oktatásban nem fektetnek elég nagy hangsúlyt a gyakorlatra.Kevesebb elmélet kellene és több gyakorlat.Miért jó a mozdonyszerelőnek tanítanak mindent , elméletben , bemagol stb..aztán 1x! elmagyarázzák neki gyakorlaton hogy ezt ide tedd azt oda és kész.Ez így nem jó.
2012. ápr. 10. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!