Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Nem tudom, mit csináljak?...

Nem tudom, mit csináljak? Melyik megoldás lenne a "leghelyesebb"?

Figyelt kérdés
20 éves lány vagyok.Édesanyám Magyar, apám amerikai. Születésem után jöttek(ünk) vissza Magyarországra. Egy bátyám, és egy húgom van. 10 éve ment vissza apám Floridába, húgomat, anyámat és engem hátrahagyva. A bátyám ment vele, mivel akkor már nagykorú volt,és hiányzott is neki, így döntött. De mindig is tartottam velük a kapcsolatot. Anyámnak ez soha nem tetszett, azt akarta, egyáltalán ne beszéljek velük. Talán, tartott tőle, hogy egyszer majd én is, utánuk megyek. Bátyám mindig tudta, mi az, amivel simán levehet a lábamról. Itthon modellkedem 4 éve. Általában a fél életemet leírom neki egy levélben, mindenről tájékoztatom mindig, a bátyám volt az, akire mindig, minden körülmények között hallgattam, hallgatok, már kis korom óta. Legutóbb írt nekem egy mailt, amiben leírta, hogy egy teljesen jó állást tud nekem kint, ha kiköltözöm hozzájuk. Anyámmal ezen jól össze is vesztünk, csak azt hajtogatta hogy nem hagyhatom itt, nem cserélhetem le az apámra. De, egyszerűen nem tudom mit tegyek. Kint talán, beindulna valami,de itthon, nagy valószínűséggel semmire sem juthatok. Idén végzek suliban, nyár végén már mehetnék is ki. Csak nem tudok dönteni, melyik lenne a legokosabb választás. És anyám még meg is nehezíti. Melyik lenne a leghelyesebb döntés?

2012. ápr. 10. 16:50
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Szerintem legelőször azt kellene leszögezni, hogy NEKED kéne döntened ebben a kérdésben.


Az általad leírtakból olyasmi érzékelhető, hogy anyukád és testvéred is túl nagy befolyással van rád, az érzelmeidre és a gondolataidra. Jó lenne, ha ezen tudnál változtatni.

A testvéred viselkedése valószínűleg jóindulatú; nagyon örülök annak, hogy ilyen jóban vagytok és megbízol a bátyádban, de ezektől függetlenül legyen saját véleményed a helyzetről.

Anyukád viselkedését annyira nem nevezném jóindulatúnak, bár emberi, valószínűleg megijedt és fél, de birtokolni akar és irányítani, ráadásul féltékeny is apukádra és talán arra is, hogy neked "jobb" lenne az életed az USA-ban.

Ehhez még hozzáteszem azt, hogy ha csak a pénz miatt akarnál elköltözni Magyarországról, az számomra gyenge motivációnak tűnik, de a szíved szerintem már úgyis tudja, hogy mit szeretnél tenni a jövőben.

Nincs olyan, hogy jó vagy rossz döntés. Itthon is alakulhat bárhogyan az életed és külföldön is. A boldogságod nem azon fog múlni, hogy hol laksz. :-)


Szép napot!

2012. ápr. 10. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Egyetértek az első hozzászólóval. Anyukád elfogultan nyilatkozik és önzőn, sajnos ezt kell mondjam, ezért nem tud érdemben helyes tanácsot adni.

Ha szeretnél szerencsét próbálni odakint, hát hajrá, attól még visszajöhetsz, ha nem jön össze. :)

Csak az a kérdés, meddig vagy hajlandó elmenni az anyukáddal való szembeszállásban, mert könnyen lehet, ő "szakítani" akar veled, ha kimész. Ez nagy lelki megpróbáltatás lehet, de szerintem mégis jobb, ha az ember kiszabadul egy ilyen fojtogató kapcsolatból, semmint hagyja, hogy a nyakán maradjon egy ilyen csimpaszkodó ember. Szomorú, mikor a szülők nem tudják elengedni a gyereket... Pedig nem maguknak szülik, olyan nincs. A gyerek nem egy kutya vagy ilyesmi!


Azért őszintén bízom benne, hogy anyukád elfogadja, ha úgy döntenél, hogy kimész.

2012. ápr. 10. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Gerimájszter válasza:

Tudod az a legszörnyűbb az egészben, hogy itt nem az a kérdés hogy mi lesz édesanyáddal, hanem hogy mi lesz a húgoddal, aki ugye anyukáddal él szintén, ha jól olvastam.

Egy életre szóló döntést kell meghoznod, de neked és nem másnak. Egyébként egyértelműen Amerika. Egy modell itt Magyarországon,nem túl tartós meló. A megélhetés jobb az USA-ban. NE ARRA GONDOLJ, hogy mi lesz anyukáddal, ő már meghozta a maga döntését amikor annyi idős volt mint te... Nem dönthetsz rosszul.

2012. máj. 7. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!