Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet ebben a helyzetbe...

Hogyan lehet ebben a helyzetben gondolkodni? Mi a leghelyesebb megoldás abban az esetben ha a párom felülértékeli a kapcsolatot és időt kér eldönteni hogyan legyen a jövőben?

Figyelt kérdés

Több éve élek együtt a párommal. Általában elvagyunk, pici ütközések vannak, de úgy komolyabb dolog nem szokott lenni. A barátaink párkapcsolatát elnézve még mindig jobban megy a kapcsolatunk. Az elmúlt időszakban volt két nagyobb koccanásunk. Az év elején azt mondta, hogy adjak időt arra, hogy átgondolja mit is akar ettől a kapcsolattól, mert nem biztos abban, hogy velem akarja. Az egész kapcsolatot felülértékelte, és időt kért arra, hogy dönteni tudjon a hogyantovábbról. Aztán teltek a hetek, én nem kérdezgettem mit is gondol, inkább hagytam magam sodródni a napokkal. Nem vagyok az a veszekedős típus, inkább a türelem a fegyverem. A mai nap ismét volt egy összeütközés. Igazából várható volt, hisz az elmúlt napokban nagyon furán viselkedett. Jéghegy volt. Végül is kifakadtam, meg ő is. Fogta magát és kijelentette, hogy nem biztos hogy ő akarja a kapcsolatot, és átgondolja, együtt e tovább.

Az a legrosszabb az egészben, hogy ismét bizonytalanság vesz körbe. Nem tudom, hogy mit akar. Nem fogok rákérdezni, mert ha konkrétumot akarok, akkor kiakad, s időt kér. Ha hagyom, akkor ismét telnek a napok úgy mintha semmi sem történt volna.

Nem tudom hogy miért mondja azt, hogy nem akarja velem, ha közben megpuszil és fogja a kezem. Ha valóban nem akarja, akkor miért vagyunk el mint a befőtt, miért mondja azt, hogy olyan jó párja vagyok, s hogy olyan jó velem lenni???

Mi a leghelyesebb ebben az esetben. 31/n


2010. júl. 23. 11:00
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
82%

Fogd a cókmókod és cuccolj el, mondd azt hogy neked elég a bizonytalanságól...

Ha akar tőled valamit, úgyis utánad megy, ha meg nem, akkor legalább nem pazaroljátok egymás idejét!

Amúgy egy kapcsolatot soha ne hasonlítgass össze másokéval. Az nem nekem nem megnyugvás hogy lehetne rosszabb is....

2010. júl. 23. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

Úgy gondolom itt jött el az idő hogy te is elgondolkodj a kapcsolatotokon. Ne azt nézd, hogy mennyire szereted, hanem hogy mennyire jó a kapcsolat, és mennyire lesz jó pár hét múlva.


Ez az időkérés nekem érdekes, ha ilyen bekövetkezik akkor 90%-ban szakítás a vége.


Próbáld megbeszélni vele, hogy min kell elgondolkoznia, miért döntött így, mit gondol a jövőtökről.


Sok sikert kívánok, és remélem nem fogtok a 90%-ba tartozni.

2010. júl. 23. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
bocsi két nemet írtam, az első felesleges....
2010. júl. 23. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

szerintem szeret téged, de már nem úgy mint régen..

szeretne is meg nem is kilépni ebből a kapcsolatból..


egyszer üljetek le és beszéljétek át hogy ki mit szeretne..

2010. júl. 23. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
Már nem szerelmes beléd , és többre vágyik a lelke mélyén. Ez addig tartani fog, amíg nem talál valakit, akibe az lesz. Én kilépnék ebből a kapcsolatból, mert jobb már nem lesz, nem fogja megszállni a kisangyal, és nem fog rájönni, hogy mégis imád. Keress valakit, aki úgy szeret, ahogy megérdemled, és nem bizonytalan a kapcsolatban állandóan. A lelkében komoly kétségek vannak veletek kapcsolatban, én ezt nem tűrném. A lényeget kimondtad, elvagytok, mint a befőtt. Valakinek ez elég, valakinek nem, döntsd el, neked elég-e. De ha biztos, boldog családot akarsz, akkor nem elég.
2010. júl. 23. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:

31 évesen (feltéve, hogy akarsz családot és gyereket) a leghelyesebb döntés azonnal összepakolni és otthagyni egy ilyen pasit.

Több éves együttélés után nincs helye a bizonytalankodásnak. Nem fair veled szemben. Neki 50 évesen is lehet gyereke, neked nem. Ha nem akar veled komolyan tervezni, ne rabolja az idődet. Nyilván kényelmes neki kötöttségek nélkül együttélni valakivel, aztán ha sikerül "döntenie" (szinkronfordítom: ha talál egy másik nőt), akkor otthagy.

Szerinted miért volt jéghegy? Megmondom, nem könnyű 2 nőnek megjátszani egyszerre a szerelmet.


Azt, ha szeretsz valaki, azt tudod, azon nem kell gondolkodni. Csak az gondolkodik, aki nem szeret.


Ha elköltözöl, meg tudod őrizni a méltóságodat, meg tudsz előzni egy gyűlölködéssel teli szakítást, és - ha még van értelme, de nem hiszem - ezzel talán rá tudod döbbenteni a párodat, hogy el is veszíthet. De sajnos attól tartok, ő éppen el akar veszíteni... De hátha jobb belátásra térne.

2010. júl. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Érzem, hogy szeret, nem tudom miért de érzem. Tudom, hogy ő maga a nagy bizonytalanság. Általában az. Inkább azt nem tudom elfogadni, ha van probléma, mert mindig van valami, akkor miért kell az egész kapcsolatot megszüntetni. Én hiszem azt, hogy nincs tökéletesen működő párkapcsolat. Olyan van, hogy megküzdöm értem, s míg a szívem, a legjobb tudomásom szerint cselekszem addig nem lehet gond.
2010. júl. 23. 11:14
 8/25 anonim ***** válasza:
Hú, hát ha nekem ilyet mondana párom, rögtön lelépnék, ha ezen gondolkoznia kell, hogy velem akar-e maradni, már megette a fene és én gyorsan eldönteném helyette mit tegyen.
2010. júl. 23. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
Neked is végig kellene gondolnod, hogy vele akarod-e leélni az életedet. Ne sodródj a napokkal, mert abból semmi hasznod nem lesz.
2010. júl. 23. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Én nem tudom neked milyen a habitusod de nekem ez elég lenne. Elég ahhoz, hogy mostmár én hozzak egy hasonló döntést és nem mindig az ő által diktált feszültségek-kiengedések kuszaságában próbáljak túlélni, hogy hátha 'kellek'. ez nem lenne részemről bosszú, sem dac, ez csak annyi lenne, hogy ez így nekem kevés. Nagyon kevés. Egy kapcsolatért lehet tenni, sőt kell is, hogy szebb, több, jobb legyen...de azért hogy én kellek e vagy sem..úgy gondolom azért felesleges. Olyanok vagyunk amilyenek, persze csiszolódunk egymás mellett de ha valaki megtagad vagy nem biztos a ragaszkodásában, az bármilyen fájdalmas is de ráállítana egy olyan útra, hogy a saját, önálló életemről kezdjek el gondolkodni.

Aztán majd hozza a jövő, amit hoz. Akár együtt, akár külön.

2010. júl. 23. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!