Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért nem hagynak meghalni?!...

Miért nem hagynak meghalni?! Mi jogon döntenek az én testemről, az én életemről?!

Figyelt kérdés
Azt se kérdezték,hogy meg akarok-e születni,akkor abba se szóljanak bele,ha meg akarok halni!15 éves korom óta depressziós vagyok.Gyerekkoromba karrierről álmodtam,azt hittem boldog életem lesz.Szorgalmasan tanultam,sokszor délután 4-től éjfélig.Mindig kiemelkedően teljesítettem és egy világ omlott össze bennem,mikor gimibe leromlottak a jegyeim,hiába tettem meg minden tőlem telhetőt.Elpazaroltam a tinédzserkoromat,sose jártam szórakozni,nem voltak barátaim,állandóan csak tanultam.Már akkor tudtam.hogy nem vesznek fel egyetemre ilyen eredményekkel.Meg akartam halni.A szüleim majdnem fölpofoztak,és önzőnek tartanak.De könyörgöm,nem ők szenvednek,hanem ÉN!Egy gyorsétteremben gürizek,reggeltől estig,semmi szabadidőm nincs,és ezt akartam elkerülni.Élet az,hogy a mindennapjaim munkával,evéssel,ivással,alvással telik?!Nem bírom ezt!Megőrülök a szürke hétköznapoktól(sőt hétvégéktől)!Húsvétkor is dolgoznom kellett,erre kérdezik,hány locsolóm volt.Mondom egy se!De nem is ez érdekel!Hanem,hogy hiányzik a családom,akiket karácsonykor láttam utoljára,a páromat meg csak 2 hetente látom:( MIkor valaki panaszkodik,sokszor leoltják,hogy változtasson az életén..De könyörgöm,hogyan?!Nincs pénzem tanulni.Vagy van más módja is?Gyereket se akarok,mert ő is csak szenvedne ebbe az elkorcsosult világba.Mondja meg valaki,mégis hogy változtassak az életemen?Külföldi munka se éri meg,csak informatikusoknak,meg mérnököknek,ha jól tudom.Örök életemre csak annyiból álljanak a napjaim,ami a létszükséglet kielégítésére kell?!Nem akarom!Az egész életemet eddigis elpazaroltam...elegem van!!
2012. ápr. 10. 17:09
 1/10 anonim ***** válasza:
46%
Örüljél, hogy van munkád és párkapcsolatot,nem vagy a híd alatt,van családot,még ha ritkán látod is őket,másnak ennyi sem jut,mellesleg ma rengeteg munkanélküli van.
2012. ápr. 10. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
48%
meg hogy van neted :D
2012. ápr. 10. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
na meg hogy mi legalább olvassuk és irunk, még ha nem is tudunk mit kezdeni vele.. ez inkább panaszkodás és életregény mint válaszra szoruló kérdés.
2012. ápr. 10. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Hiszen kérdeztem nem??MIvel tehetném jobbá az életem,legalábbis te mit tennél,mert nekem fogalmam sincs mihez kezdjek..
2012. ápr. 10. 20:03
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Basszus, miért pazaroltad el a tini korodat? D: Nekem az életem a bulizás...
2012. ápr. 10. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Mindenkinek a saját fájdalma a legnagyobb, a kérdezőt nem feltétlenül vigasztalja meg, hogy bezzeg Afrikában éheznek (bár mikor én belegondolok, hogy sokkal gázabb is lehetne, szoktam hálás lenni az életemért), ez nem segítség neki.


Nehezet kérdezel, az biztos. Annyit mondhatok, hogy szerintem a rokonok 2 okból nem hagyják, hogy valaki végezzen magával:

1. mert fontos nekik az a valaki

és / vagy

2. az az ő személyes kudarcuk és hibájuk lenne, ha hagynák ezt megtörténni ahelyett, hogy sikerülne segíteni


Szerintem ha tényleg orvosilag megállapították, hogy depressziós vagy, először orvosilag kéne kezelni a helyzetet, vannak már erre jó gyógyszerek. (Persze csak ha még nem szedsz)

Aztán ha ezt a részét megoldottátok, aztán lehet a probléma gyökerével is foglalkozni: akár szakemberrel, akár egy figyelmesen hallgató emberrel, baráttal beszélgetni, hol ment félre, feloldani a belső konfliktusokat, és szétnézni, mitől érezhetnéd az életedet és magadat ismét hasznosnak, érdekesnek.


Egyébként van egy barátom, aki Angliában dolgozik, dobozokat pakol érettségivel, de egész jól félre tud tenni, már fél éve kint van. A te esetednél az ő élete jobban hangzik, ott legalább tud gyűjteni, aztán ő is el akar végezni egy egyetemet, vagyis van valami fény az alagút végén.

Angolul tudsz?

2012. ápr. 10. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Van középfokú angol nyelvvizsgám,de már nagyon rég beszéltem angolul.Egyébként már 23 éves vagyok.És igen,diagnosztizálva lett,hogy depressziós vagyok,de még 15 évesen,pszichiátrián is kezeltek,de mivel annak 8 éve mindenki azt hiszi boldog vagyok.Egyébként mikor a párom velem elfelejtek minden rosszat..
2012. ápr. 10. 21:18
 8/10 anonim ***** válasza:

6. vagyok megint.

Na, ha van nyelvvizsgád, az tök szuper, akkor már tudnál munkát kapni külföldön.


Úgy tűnik, lehet, érdemes lenne szólni, hogy mégsem érzed magad jól, segíthetnének neked megint. De ha úgy érzed, nem tudnának segíteni, akkor lehet, nem érdemes erőltetni.


Ha pároddal ilyen boldogság lenni, nincs arra esély, hogy gyakrabban találkozzatok, esetleg összeköltözzetek? Szerintem az többet érne, mint minden orvos (nekem már egy jóideje megrendült bennük a bizalmam...)

Ha a mostani munkádat úgyis ennyire nem szereted, lehet, érdemes lenne "ugrani", és megpróbálni párod közelében keresni munkát.

2012. ápr. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha az a kérdés, hogy hogyan változtathatnál, akkor mi értelme van ennek: "Miért nem hagynak meghalni?! Mi jogon döntenek az én testemről, az én életemről?!" Mégis ki nem hagy meghalni? És ki dönt a te életedről/testedről?

"A szüleim majdnem fölpofoztak,és önzőnek tartanak.De könyörgöm,nem ők szenvednek,hanem ÉN!" Ha te temetnéd a saját gyerekedet, te is szenvednél, hidd el!

Ha ennyire útálod ezt az életedet, válts munkahelyet. Van, aki ezt az egész napos munkát szívesen csinálná helyetted.

2012. ápr. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
üdv a mátrixban :)
2012. ápr. 21. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!