Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szeretném eltüntetni a testemr...

Szeretném eltüntetni a testemről a felesleget, de hogyan? (többi lent)

Figyelt kérdés

15 éves fiú vagyok, 67 kiló és kb 165 centi magas. Eléggé sok felesleg van a testemen, amit le szeretnék valahogyan tornázni magamról. Nem szoktam egészségtelen dolgokat enni mint pl a chips, vagy különféle édességek pl csoki..(egy héten egyszer max, de erről le tudnék mondani). Reggelizni itthon nem szoktam, csak suliban, oda 3 kiflit hordok maximum, ez elég egész napra. Aztán ebédelni itthon szoktam, amit anyu készít ebédre. Vacsira pedig valami könnyűt, de van úgy hogy nem is vacsizok semmit..

Az lenne a kérdésem hogy a felesleget hogyan tudnám eltüntetni, diéta nélkül? Milyen gyakorlatokat csináljak? mint pl a fekvőtámasz(gondolom h ezzel nem fog a felesleg eltünni, csak példa volt.)

Értelmes válaszokat kérek, előre köszönöm!


2012. márc. 23. 13:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Diéta nélkül nem fog menni, tanulj bioszt és fizikát.
2012. márc. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Meg szerves kémiát. És olvass vissza a hasonló kérdésekben pár oldalt.
2012. márc. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Pedig diétával tudod eltüntetni a felesleget. Emellé mehet heti 3-4 aerob edzés, 40-50 perc. Kocogás, bicaj, ugrókötelezés, lépcsőzés, stb.

Súlyzós vagy saját testes edzést is betehetsz még.

2012. márc. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Csak nem értem minek a diéta ha alig kajálok.. de mindegy.. Amúgy bicajozni szoktam, pár kilométert letekerek. És az az aerob edzés milyen? És ha diétáznék akkor mit egyek?
2012. márc. 23. 13:37
 5/13 anonim ***** válasza:

A diéta nem azt jelenti, hogy mindegy miből csak keveset eszel, hanem, hogy a fehérjét felemeled 2,5-3g/testtömeg kg-ra és a szénhidrátot csökkented le 2g/testtömeg körülire. A fehérjebevitel legyen sovány húsból, tojásból, túróból, a szénhidrát pedig rizsből, zabpehelyből, főtt krumpliból, teljes kiőrlésű tésztából , teljes kiőrlésű kenyérből + sok zöldség.

Aerob edzés amit leírtam: kocogás, bicaj, stb..

2012. márc. 23. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Értem és hogyha elkezdenék itthon "gyúrni" 4 kilós kézisúlyzóval, + felülés, guggolás, fekvőtámasz, stb akkor lenne valami eredménye? Mert pár ismerősöm konditerembe jár és hát ők sem esznek pl olyan kaját amiben sok fehérje van vagy szénhidrát. Csak simán járnak gyúrni és meglátszik azért h gyúrnak.
2012. márc. 23. 13:54
 7/13 anonim ***** válasza:

A kajákban fehérje, szénhidrát, zsír adja a szilárd összetevőket. Tehát ha a haverjaid nem esznek sok fehérjét és szénhidrátot, akkor marad csak a zsír. Gondolom nem csak zsírt esznek, tehát már nem lehet így igaz, hogy kevés szénhidrátot fogyasztanak.

4 kg-os súlyzó nem elég, akkor inkább nyomjad a fegyencedzést.

2012. márc. 23. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
akkor pakoljak rá hogy legyen 6 kilo? mert 2kilós a rúd és van 2x2 és 4x1 kilós nehezékek. összesen 10 kilo
2012. márc. 23. 15:33
 9/13 anonim ***** válasza:

Annyi súly kellene, hogy éppen meg tudd csinálni a gyakorlatokból a 3x 8-12-es sorozatokat. Kellene 2 db 20 kg-os szerelhető kézisúlyzó és egy állítható pad.

Ezt az edzést tolhatnád hozzá: [link]

2012. márc. 23. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Hát nem szeretnék túl izmos lenni, nem az a célom hogy tiszta izmos legyek, hanem hogy egy kicsit izmosabb legyek, és ne legyek "dagi".

Ám ez a fegyencedzés miből áll?

2012. márc. 23. 15:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!