Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy mondjam el a lakótársamna...

Hogy mondjam el a lakótársamnak, hogy nem igazságos, amit csinál, anélkül, hogy megbántanám vele?

Figyelt kérdés
A lakótársam(lány és én is az vagyok)mostanában nem vesz semmit a háztartásba.Arra gondoltam,biztos leégett mostanában,szóval inkább nem bántottam,hisz régen megvett szónélkül mindent,néha még azelőtt is,mielőtt elfogyott volna.Szóval nem kötözködtem vele,nem akartam vitát generálni(pedig már 3-szor én mentem el bevásárolni)De észrevettem,hogy ruhákat meg vesz magának,meg kozmetikai termékeket.Akkor gurultam be igazán,mikor büszkén mutogatta az új 6000 ft-os cipőjét,és előadta,hogy "jaj,nem bírta otthagyni,annyira cuki".Még ekkor is tűrtem-tűrtem egy ideig,de mikor már negyedjére is én mentem el vásárolni,kicsit betelt a pohár.Ma finoman megkérdeztem tőle,hogy miért nem vesz semmit a háztartása.Azt válaszolta,amit sejtettem,hogy nincs pénze.De könyörgöm,akkor miből vesz 6000 ft-os cipőt?Ha meg van pénze,persze,hogy nem marad,mikor ilyenekre költi.Én is fiatal nő vagyok(23 éves)szívesen adok én is magamra,szívesebben vennék én is drága ruhákat,cipőket,sminkeket,arckrémeket háztartási szerek helyett.Meg is teszem,de beérem az olcsóbbal(mégis normálisan öltözök)néha-néha megengedem magamnak a drágább dolgokat is,de mégis beosztom úgy a pénzem,hogy jusson másra is,elvégre felnőtt nő vagyok,nem kérhetek anyukámtól.Kezdek kiborulni ettől,hogy míg a külsejével foglalkozik,addig én takarítok,mindent megveszek,sőt,sokszor elmosogatok utána,ő meg addig lustálkodik,vagy épp valami butikba vásárol.Az a baj,hogy én elég szókimondó természet vagyok,és félek,hogy előbb vagy utóbb,de ennek nem lesz jóvége :$ Hogy értessem meg vele,hogy nem igazságos,amit csinál,anélkül,hogy sértődés lenne a vége?Nem akarok rosszba lenni vele:(
2012. ápr. 10. 18:31
 1/3 anonim ***** válasza:
attól hogy megkérdezed miért nem száll be a költségekbe nem bántod meg. semmi joga nincs felháborodni ugye.ha az sem hat akkor amit te megveszel, azt használd csak te.hülyeség az a szemlélet hogy nem akarok roszba lenni vele. választhatsz vagy rakod alá a pénzt és nem marad semmid, vagy "Jóba vagytok".
2012. ápr. 10. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mert látja, hogy egy nagy balek vagy.

Mondd meg neki, hogy ennyit költöttél, és vagy kifizeti a felét, vagy húzzon a ... Vagy te menj el. Ilyenek az emberek, önzőek, ne magadból indulj ki, ez egy örök szabály.

2012. ápr. 11. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Ő a balek,repült,mert a főbérlőnek sem fizetett...
2012. máj. 10. 22:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!